Zapowiedzi

Laboratoria ruchowe Centralnej Sceny Tańca w maju: warsztaty i dżem w Mazowieckim Instytucie Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza po majówce na laboratoria ruchowe z Hanną Jurczak. Poprowadzi ona oba majowe spotkania, odwołując się zarówno do narzędzi kontakt improwizacji, jak i improwizacji performatywnej. O muzykę zadba Bartosz Ługowski. Warsztaty w szczególności polecamy osobom chcących zacząć przygodę z Kontakt Improwizacją.

Program wieczoru: 
18.00 – 19.30  warsztat / lekcja Kontakt Improwizacji (zapisy)
19.40 – 21.30 dżem z muzyką na żywo (wstęp wolny)

12 MAJ (ND) 18.00-21.30 
wstęp na laboratoria jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują

zapisyhttps://forms.gle/KJ1ixzo3r4Phiknw9 (od 6 maja) 

26 MAJ (ND) 18.00-21.30 
wstęp na laboratoria jest bezpłatny, na warsztaty obowiązują 

zapisyhttps://forms.gle/s8P7LeKKsQdTPeXR8 (od 20 maja)

Dobra i bezpieczna praktyka dla wszystkich – zapoznaj się z zasadami dżemownia: https://drive.google.com/…/1DahC0PIVWjZTHt18Jt5xrU…/view

Uwaga! Jeśli nie możesz przyjść, odwołaj swój udział (e-mail: warsaw.ci.flow@gmail.com) najpóźniej w sobotę, do godziny 12:00 w południe, by ktoś inny mógł skorzystać z twojego miejsca.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z nami: warsaw.ci.flow@gmail.com

Hanna Jurczak – tancerka, performerka, psychoterapeutka, psychiatrka. Od 13 lat współtworzy środowisko kontakt improwizacji w Warszawie, tańcząc, prowadząc zajęcia, laboratoria improwizacji, tworząc i współpracując w projektach performatywnych. Koordynuje projekty artystyczne oraz grupy improwizacyjne, współprowadzi Ośrodek w Polu – ośrodek rozwojowy na Mazurach Garbatych. W Holistycznej Szkole Trenerów uczy improwizacji ruchowej i tańca oraz prowadzi trening interpersonalne. Tworzy wizualizacje do spektakli oraz spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców. Jako psychoterapeutka pracuje metodą focusingu, związana jest ze środowiskiem psychoterapii humanistycznej doświadczeniowej.

Ostatnie projekty: Cisza Pomiędzy (2023)
https://www.youtube.com/watch?v=SpW4oz6Y2BI

Bartosz Ługowski – muzyk, producent, twórca muzyki teatralnej. Gra głównie na chordofonach szarpanych (gitara akustyczna, elektryczna, klasyczna, ukulele, banjo). Zdobywca kilku nagród, m.in. dla najlepszej grupy jazzowej na Festiwalu Fama z zespołem Rafineria. Udziela się w wielu projektach – od jazzu i alternatywy przez piosenkę aktorską po folklor warszawski i rap. Tworzył muzykę m.in. dla Teatru Ochoty, Olsztyńskiego Teatru Lalek, Teatru Sztuka Ciała. Autor solowych płyt Gitarynka, Pogoda, Mir, Noc, Psy i guślarze. Zajmuje się zbieraniem oraz twórczym przetwarzaniem fonosfery, za co otrzymał stypendium artystyczne m.st. Warszawy (album Okolica). Interesuje się rejestracją nagrań w nietypowych przestrzeniach akustycznych (m.in. nagrał i zrealizował płytę w latarni morskiej).

Aktualnie współtworzy projekty Tulipaństwo, Ocza i Nautofon.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V
kuratorki: Klara Łucznik
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
współfinansowanie: miasto st. Warszawa

CENTRALNA SCENA TAŃCA | CST – Laboratoria ruchowe, V edycja 2024
Hanna Jurczak, Bartosz Ługowski

12 i 26 maja (niedziela), 18.00-21.30
wydarzenie bezpłatne, na warsztaty obowiązują zapisy

Mazowiecki Instytut Kultury | Warszawa, ul. Elektoralna 12

www.mik.waw.pl

Komentarze
Udostepnij