Zapowiedzi

„Late Lovers of Moon Snow” – premiera na 10-lecie bytomskiego Teatru Rozbark

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl przygotowany z okazji Jubileuszu 10-lecia Teatru Rozbark. Artyści Teatru Rozbark połączą siły z zespołem artystycznym Teatru Ocelot tworząc widowisko opowiedziane językiem ruchu, akrobacji i powietrznego tańca.

Świat zatracił się w tajemnicy rzeczy. Obojętne lustro nieustannie wpatrywało się w osobiste wartości. Gigantyczne dni tonęły w zapomnieniu. Puste spojrzenia wykrzykujące wariacje smutku. Spóźniłam się o parę lat. Dostrzegłam za późno miłość, która przypatrywała się za siedmioma wzgórzami w miejscu przypisanym pomiędzy dwoma kontynentami świata. Księżycowy śnieg topił uczucia i przeganiał czarne myśli. I tak nie były zbyt widoczne w świetle księżyca. Idealny dzień. Zapomniałam o nim. Wciąż szukam wnętrza mojego księżyca. (AP)

Jest to sztuka nasączona tańcem, gestem, w której odkrywamy na nowo świat inspiracji artystycznych, a którego źródłem jest twórczość jednego z najwybitniejszych belgijskich surrealistów – René Magritte’a. Jego niezwykłe obrazy, pełne zagadek i paradoksów, stają się tłem dla enigmatycznej i energetycznej atmosfery, tworzonej poprzez fizyczność ciał i zbiorową kreację, która przenosi nas w inny wymiar postrzegania świata. Obrazy przepełnione są magią, osnute aurą tajemnicy – zaskakujące i zupełnie nieoczywiste. Momenty zatrzymane w obrazach Magritte’a mówią nam, że codzienność może być wyjątkowa, o ile sobie na to pozwolimy. Magia może wydarzać się każdego dnia. 

Twórczość Rene Magritte’a od lat towarzyszy Annie Piotrowskiej w jej twórczości artystycznej. W 2007 roku zrealizowała spektakl „Bóg 8 Dnia” dla teatru mufmi w Warszawie, czy „Farfalla” dla Polskiego Teatru Tańca w 2008 roku. Okazuje się, że źródło nurtu surrealistycznego w sztuce jest niewyczerpywalne i za każdym razem można odkrywać dla siebie nowe konteksty. 

Przyłącz się do naszej podróży przez wyobraźnię i zanurz się w magicznym świecie sztuki! Niech spektakl będzie swoistym tortem urodzinowym, smacznym, bogatym i który zapadnie nam w sercu i pamięci.

Na wydarzenie, które celebruje dekadę artystycznych dokonań i pasji teatralnej, bilety dostępne są w 3 etapach sprzedaży. 

Daj się oczarować sztuce ruchu. Nie zwlekaj z zakupem biletu.

𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔 19:00 | Bilety cutt.ly/sobota_25_maja
𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗔 19:00 | Bilety cutt.ly/niedziela_26_maja

Spektakl dedykowany jest widzom 16+.

fot. Jola Staszczyk

Komentarze
Udostepnij