Zapowiedzi

„Lato Muminków” – premiera w kieleckim “Kubusiu”

Przedstawienie o Muminkach w Kielcach

Pierwsza w nowym sezonie premiera Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im Stefana Karskiego już w najbliższy piątek! Zapraszamy na „Lato Muminków”!

W piątek 10 września 2021 roku w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego odbędzie się premiera przedstawienia „Lato Muminków” wg Tove Jansson – w adaptacji Andrzeja Marii Marczewskiego, z legendarną muzyką Tadeusza Woźniaka (w nowych aranżacjach), tekstami piosenek Bogdana Chorążuka, w reżyserii Michała Derlatki (dyrektora Teatru Miniatura w Gdańsku). Opowieść o uwielbianych na całym świecie małych trollach z pewnością przyciągnie do teatru wielu ich sympatyków.

„Lato Muminków” to pełna ciepła i humoru opowieść o szczęśliwej, darzącej się miłością, przyjaźnią i szacunkiem społeczności, której spokojne życie niespodziewanie zostaje zakłócone. Uciekając przed powodzią, Muminki i ich przyjaciele trafiają do dryfującego teatru. Zauroczeni nim, postanawiają przygotować przedstawienie. Jednak zanim dojdzie do jego wystawienia, wiele się jeszcze wydarzy: woda rozdzieli grupę, Włóczykij rozprawi się ze swoim wrogiem – Paszczakiem, a Muminek, Migotka i Filifionka po obchodach Nocy Świętojańskiej trafią do… więzienia! Czy zdołają się z niego wydostać i zdążą na premierę? I czy spektakl odniesie sukces? Muminki i ich przyjaciele, rozdzieleni przez żywioł, tęsknią za sobą i dążą do ponownego zjednoczenia. A trudny czas pozwala im przetrwać teatr, który przenosi ich do innego, lepszego świata.

„Lato Muminków”
(Farlig midsommar)

tekst – Tove Jansson
przekład – Irena Szuch-Wyszomirska
adaptacja – Andrzej Maria Marczewski
muzyka – Tadeusz Woźniak
teksty piosenek – Bogdan Chorążuk
reżyseria – Michał Derlatka
scenografia – Maria Balcerek
ruch sceniczny – Ula Zerek
aranżacje i przestrzeń dźwiękowa – Przemysław Bartoś, Marcin Gałązka
przygotowanie wokalne – Andrzej Wolski
fotografia – Bartek Warzecha
plakat – Joanna Czupryniak / Janek Janowski

obsada:
Muminek – Rafał Iwański
Mimbla, Mi – Anna Iwasiuta
Bufka, Panna Migotka – Ewa Lubacz
Włóczykij, Bobek – Michał Olszewski
Emma, Filifionka – Małgorzata Oracz
Mamusia Muminka, Paszczakówna – Beata Orłowska / Agata Sobota
Tatuś Muminka, Paszczak – Andrzej Skorodzień

Przedstawienie familijne.
Premiera – 10 września 2021

Prawa autorskie AUTORA do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agencja ADiT – Produced by special arrangement with Agency North Ltd and Moomin Characters Ltd.

     © Moomin Characters ™

Prawa autorskie Ireny Szuch Wyszomirskiej, Andrzeja Marii Marczewskiego, Tadeusza Woźniaka oraz Bogdana Chorążuka do w/w utworu reprezentuje ZAiKS.

Komentarze
Udostepnij