Zapowiedzi

Laureaci XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA w Toruniu

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek SPOTKANIA 11-19.10.2019 r.

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY PROFESJONALNEGO

Jury profesjonalne w składzie:

Anita Nowak

Bożena Sawicka

Sandra Szwarc

Marzenna Wiśniewska

Karol Suszczyński – przewodniczący

obejrzało 15 spektakli konkursowych festiwalu:

  1. Ptak Zielonopióry Teatru Lalka z Warszawy
  2. Babilon Stuffed Puppet Theatre z Holandii
  3. Ciao Ciało! Novego Ruchu Teatr z Wrocławia
  4. Zorro Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
  5. Szwejk Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska
  6. Puchacz i Słońce MATERIA Theatre z Rosji i Polski
  7. Minutka Teatru Baj z Warszawy
  8. Don Kichot Teatru „Pinokio” z Łodzi w koprodukcji z Grupą Coincidentia
  9. Lenka Białostockiego Teatru Lalek
  10. Ony Białostockiego Teatru Lalek
  11. Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa Teatru Animacji z Poznania
  12. La la lalki Teatru Animacji z Poznania
  13. Malina Klaipėdos Lėlių Teatras z Litwy
  14. Pomelo jest zakochany…w żabie,deszczu i nie tylko Teatru Fraktal z Łodzi
  15. Komedia Judyty Grodzieńskiego Teatru Lalek z Białorusi

Jury przyznało następujące nagrody:

Nagrodę za najlepszą scenografię w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Andrzej Dworakowski za spektakl „Don Kichot” Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia

Nagrodę za najlepszą muzykę w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymują Tomasz Lewandowski za kompozycje i Malina Prześluga za teksty piosenek w spektaklu „La la lalki” Teatru Animacji w Poznaniu

Jury postanowiło nie przyznać nagrody za najlepszą rolę kobiecą i przyznało dwie równorzędne nagrody za najlepsze role męskie.

Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Paweł Chomczyk za kreację postaci Don Kichota w spektaklu „Don Kichot” Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia

Nagrodę za najlepszą rolę męską w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Neville Tranter za wielopostaciową kreację aktorsko-lalkową w spektaklu „Babilon” Stuffed Puppet Theatre z Holandii

Nagrodę za najlepszą reżyserię w wysokości 3 000 zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego otrzymuje Konrad Dworakowski za spektakl „Don Kichot” Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia

GRAND PRIX 26 MFTL SPOTKANIA w wysokości 15 000 zł, nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Torunia otrzymuje Teatr Pinokio w Łodzi i Grupa Coincidentia za spektakl „Don Kichot”

Jury przyznało 3 wyróżnienia:

  • dla twórców spektaklu „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” Teatru Animacji w Poznaniu za stworzenie oryginalnej formuły doświadczania teatru
  • dla Pawła Hubički za kompozycję przestrzeni oraz dla zespołu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki za zbiorową kreację aktorską w spektaklu „Zorro”
  • dla twórców spektaklu „Minutka” Teatru Baj w Warszawie za sceniczną narrację uwrażliwiającą na codzienne życie osób starszych.

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY NAGRODY AKTORSKIEJ IM. JANA WILKOWSKIEGO W DZIEDZINIE SZTUKI ANIMACJI LALKOWEJ przyznawanej przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP – Stowarzyszenie w postaci nagrody finansowej w wysokości 1 500 zł (słownie: tysiąca pięciuset złotych) (1000 zł ze środków Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP oraz 500 zł ze środków Oddziału Bydgosko-Toruńskiego)

Jury w składzie:

Henryka Korzycka

Maria Przybylska

Władysław Owczarzak

po obejrzeniu 15 spektakli konkursowych

Podjęło decyzję o przyznaniu nagrody aktorskiej im. Jana Wilkowskiego w dziedzinie sztuki animacji lalkowej za kreacje aktorskie:

Malwinie Czekaj,

Izabeli Zachowicz,

Markowi Zimakiewiczowi

w spektaklu Minutka zrealizowanego na Scenie Inicjatyw Aktorskich Teatru Baj w Warszawie pod opieką reżyserską Ewy Piotrowskiej.

PROTOKÓŁ Z posiedzenia JURY DZIECIĘCEGO

Jury dziecięce w składzie:

Pola Mierzwicka

Jagoda Krasowska

Hanna Gutowska

Weronika Głuszkowska

Tatiana Podgórska

Pod opieką Bogumiły Przeperskiej

obejrzało 9 spektakli konkursowych dla dzieci:

  1. Ptak Zielonopióry Teatru Lalka z Warszawy
  2. Ciao Ciało! Novego Ruchu Teatr z Wrocławia
  3. Zorro Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
  4. Puchacz i Słońce MATERIA theatre z Rosji oraz Polski
  5. Minutka Teatru Baj z Warszawy
  6. Lenka Białostockiego Teatru Lalek
  7. Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa Teatru Animacji z Poznania
  8. La la lalki Teatru Animacji z Poznania
  9. Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko Teatru Fraktal z Łodzi

Jury dziecięce przyznało NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO w wysokości 5 000 złotych za najlepsze przedstawienie dla dzieci

Minutka Teatru Baj z Warszawy

PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY NAGRODY DZIECI Z PRZEDSZKOLA BIMBAMBINO

Jury postanowiło przyznać nagrodę w wysokości 1000 zł za „postać najbliższą sercu dzieciom” Sowie ze spektaklu Puchacz i Słońce MATERIA theate z Rosji oraz Polski

Komentarze
Udostepnij