Zapowiedzi

Lem na Scenie VOD Teatru Guliwer w Warszawie!

Od 4 marca Teatr Lalek Guliwer zaprasza widzów na premierowy spektakl „Przyjaciel Automateusza” Stanisława Lema w reżyserii Michała Derlatki, który będzie dostępny online na Scenie VOD!

Premiera spektaklu uświetni obchody Roku Lema w Polsce i na świecie. Teatr Guliwer zaprasza do spotkania z twórczością Stanisława Lema wszystkich widzów powyżej 7 roku życia.

Spektakl „Przyjaciel Automateusza” miał swoją premierę w siedzibie Teatru w 2018 roku i został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność Teatru Guliwer. Teraz powraca na Scenę VOD w nowej, filmowej odsłonie, zrealizowanej przez Krzysztofa Kiziewicza – nagradzanego twórcę filmowego. Spektakl w reżyserii Michała Derlatki, zyska w wersji online nową, filmową jakość, niezmiennie pobudzając wyobraźnię widza i wprowadzając go w futurystyczny, lemowski świat. Za oryginalną scenografię w spektaklu odpowiedzialny jest Michał Dracz, a energetyczne opracowanie muzyczne stworzyła Joanna Sówka-Sowińska.

Do przedstawienia na VOD tradycyjnie dołączone będą warsztaty, a także klip ukazujący kulisy realizacji nagrania. Kosmiczne warsztaty dla wynalazców poprowadzi graficzka i artystka Karolina Witowska- Ćirlić. Podczas warsztatów widzowie będą tworzyć swojego elektorprzyjaciela, wykorzystując materiały z recyklingu. Warsztaty inspirowane spektaklem, nawiązywać będą do relacji i wartości jaką jest przyjaźń.

Zaproszenie na Scenę VOD to także zaproszenie widzów do wspólnego, rodzinnego doświadczania Teatru w ich własnych domach. Teatr VOD sprawia, że najbliższa im przestrzeń, staje się na czas przedstawienia ich teatralną widownią. Udział w przedstawieniu online daje widzom szansę na zaaranżowanie „po swojemu” miejsca do wspólnego oglądania spektaklu. Tym razem, to widzowie decydują czy oglądają przedstawienie na siedząco, leżąco, a może do góry nogami? Teatr zapraszając widzów na Scenę VOD zaprasza ich jednocześnie do współdecydowania o tym, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będą uczestniczyć w przedstawieniu, a także do gromadzenia się przed ekranami wszystkich pokoleń.

Żeby obejrzeć spektakle na Scenie VOD wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu.

Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem.

Realizacja nagrania była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

fot. Bartek Warzecha

Komentarze
Udostepnij