Zapowiedzi

Libeskind i „Życie pełne barw” – premiera słuchowiska łódzkiego Teatru Powszechnego

2 grudnia o 14:00 Teatr Powszechny  wspólnie z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda pt. „Życie pełne barw”.

Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi – Monika Kępka i Andrzej Jakubas. Słuchowisko społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska.

Premiera słuchowiska ilustrowanego archiwalnymi fotografiami odbędzie się na YouTubie Teatru Powszechnego.

Nachman Libeskind to łodzianin urodzony w tradycyjnej żydowskiej rodzinie – zapalony społecznik, wieczny optymista, malarz i gawędziarz. Autorka biografii, jego córka – Annette Libeskind Berkovits, opisuje barwne życie ojca od dzieciństwa i lat wczesnej młodości spędzonych w robotniczej Łodzi, poprzez doświadczenia wojenne sowieckich gułagów i niełatwy powrót do powojennej komunistycznej Polski, po wyjazd do Izraela i życie emigranta w Stanach Zjednoczonych. Autorka w malowniczy sposób opisuje podróż przez życie swojego ojca, odkrywając dla czytelników wiele nowych, niezwykłych historii związanych z Łodzią i nie tylko.

Słuchowisko zostało przygotowane dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego ze środków Funduszu Promocji Kultury oraz dofinansowania ze środków Urzędu Miasta Łodzi. Książka „Życie pełne barw. Jak Nachman Libeskind przeżył nazistów, gułagi i komunistów” wkrótce będzie dostępna w sprzedaży.

Więcej informacji na: www.centrumdialogu.com.

Na zdjęciu: Rodzina Libeskindów, 1946 r. / mat. Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Komentarze
Udostepnij