Zapowiedzi

Łódzki Teatr Jaracza w trasie | Sieradz, Radomsko, Tomaszów Mazowiecki | Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

Sieradz, Radomsko i Tomaszów Mazowiecki – te trzy miejscowości odwiedzi w marcu Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi w ramach projektu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki. Widzowie w województwie będą mieli szansę zobaczyć spektakle z łódzkiej sceny.

Trwający od ponad roku projekt Wojewódzkie Jaracza Wędrówki zainicjowany przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera to propozycja skierowana do mieszkańców województwa łódzkiego, którzy nie zawsze mają czas i możliwość przyjazdu do stolicy województwa, by pójść do teatru. Dlatego właśnie Teatr Jaracza wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców mniejszych miejscowości w województwie i prezentuje swoje spektakle w lokalnych domach kultury.

– Nasz teatr, chociaż ma już 135 lat, nie zwalnia tempa i rusza w łódzkie! Wybitni twórcy, wielka literatura, szlachetna rozrywka, wirtuozerska gra – to wszystko i jeszcze więcej przywiozą Państwu ze sobą artyści naszego teatru. Pragniemy Państwa wzruszać, bawić i inspirować. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcecie Państwo spotkać się z nami u siebie. – mówi Michał Chorosiński, dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

W marcu teatr zaprezentuje swoje spektakle w aż trzech lokalizacjach.

12 marca w Sieradzkim Centrum Kultury o 19.00 Ewa Audykowska-Wiśniewska i Mateusz Czwartosz zagrają „Kruka z Tower” – przejmującą historię matki i dziecka o niemożności skomunikowania się ze sobą i o zagrożeniach jakie niesie ze sobą życie w wirtualnym świecie.

15 marca mieszkańcy Radomska zobaczą najnowszy monodram Agnieszki Skrzypczak „Ifigenia ze Splott” Gary’ego Owena w reżyserii Filipa Gieldona. Bohaterką sztuki jest młoda kobieta, która utrzymuje się z zasiłku socjalnego, nie stroni od alkoholu, jest wulgarna. Nienawidzi świata i ludzi. Szybko okazuje się jednak, że jest postacią o wiele bardziej złożoną. Jest w niej bowiem wściekłość, jest agresja i furia, ale jest także, i przede wszystkim, wielki strach przed samotnością i ogromna potrzeba miłości.

Spektakl „Ifigenia ze Splott” będzie można zobaczyć w Miejskim Domu Kultury w Radomsku o 19.00.

17 marca natomiast mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego Teatr Jaracza zaprasza na monodram Matyldy Paszczenko – „Bileterka”. Jest to zaskakujący, nieprzewidywalny spektakl, który łączy w sobie kinowy seans i teatralne przeżycia. „Bileterka” zagości w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim o godzinie 18.00.

Bilety na wszystkie spektakle są dostępne w miejscach prezentacji przedstawień oraz online na dedykowanych stronach.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej teatru: https://teatrjaracza.pl/wojewodzkie-jaracza-wedrowki

Komentarze
Udostepnij