Zapowiedzi

Lotto – premiera Teatru Gudejko w warszawskiej Imce

W warszawskim Teatrze IMKA 16 września odbędzie się premiera komedii “Lotto” znanego rosyjskiego dramatopisarza współczesnego Wasilija Sigariewa w reżyserii Macieja Wojtyszki.

Kiedy uśmiecha się szczęście warto podzielić się tą wieścią z najbliższymi. A co jeśli szczęście przestaje się uśmiechać? Czy aby to, nie najbliżsi są winni? Halina i Mikołaj (Jowita Budnik i Radosław Pazura) zaprosili Edytę i Anatola (Joanna Kurowska i Andrzej Popiel) oraz Rudolfa i Olgę (Robert Wabich i Edyta Herbuś) właśnie w tym celu.Jednak rozwój akcji każe zrewidować wszelkie dotychczasowa wyobrażenia i o szczęściu, i o przyjaciołach.Wprawdzie Halina uważa się za medium astralne i bardzo ufa swojej niezwykłej intuicji, ale z oceną osób takich jak członkowie mafii (Roman Bugaj) ma poważne kłopoty. Komedia Sigariewa bawi, ale też odsłania śmieszność ludzi którzy sądzą że stali się wybrańcami Losu.

Lotto jest błyskotliwą opowieścią o każdym kto wierzy, że uda mu się wygrać z Losem.

Czyli o każdym z nas.

Tłumaczenie z rosyjskiego Agnieszka Lubomira Piotrowska. Reżyseria – Maciej Wojtyszko. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy – Grażyna Gudejko.

Obsada: Jowita Budnik, Joanna Kurowska, Edyta Herbuś, Radosław Pazura, Andrzej Popiel, Robert Wabich, Roman Bugaj

Premiera – 16 września o godz. 19 w Teatrze IMKA w Warszawie.

Komentarze
Udostepnij