Zapowiedzi

Lubelski Teatr Stary zaprasza po wakacyjnej przerwie

KINO W TEATRZE STARYM „BLISKO” 18.09 / PONIEDZIAŁEK / 18:00

Trzynastoletni Leo i Remi są nierozłączni. Poznajemy ich w czasie beztroskich wakacji, kiedy bez przeszkód mogą uprawiać swoje małe rytuały, bawić się i wygłupiać, i – być blisko. Ich relacja nie potrzebuje dookreślenia, wystarczy, że jest źródłem radości. Ale wakacje się kończą, a koledzy i koleżanki w nowej klasie słabo znoszą niejasne sytuacje, nawet jeśli nie mają złych intencji… Dhont buduje niezwykle subtelną opowieść o bolesnym pięknie dorastania, o straszliwym czasie przechodzenia z dzieciństwa w nastoletniość i o niszczącej sile społecznych oczekiwań. Nikogo przy tym nie oskarża, dzięki czemu w historii Leona i Remiego wybrzmiewają tony tragiczne, jak najdalsze od politycznych czy społecznych manifestów.

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

BITWA O KULTURĘ. KTO MIESZKA W POLSCE, TEN MA SIĘ Z CZEGO ŚMIAĆ / ARTUR ANDRUS, JOANNA KOŁACZKOWSKA / PJM

19.09 / WTOREK / 18:00

Co bawi Polaków? Czy istnieje coś takiego jak „polskie poczucie humoru”, a jeśli tak – czy opiera się ono coraz bardziej na śmiechu przez łzy? Gdzie przebiega granica między śmiechem a rechotem? O poczuciu humoru jako pancerzu na rzeczywistość z Joanną Kołaczkowską i Arturem Andrusem porozmawia Michał Nogaś.

WYDARZENIA Z CYKLU „BITWA O KULTURĘ / LITERATURĘ” TŁUMACZONE SĄ NA POLSKI JĘZYK MIGOWY.

DOROTA MIŚKIEWICZ I TONINHO HORTA „BONS AMIGOS”

20.09 / ŚRODA / 19:00

21.09 / CZWARTEK/ 19:00

Dorota Miśkiewicz ma głos, w którym można się zakochać i ja zakochałem się w nim już dawno. Ma też poczucie rytmu, w którym odzywają się echa egzotycznych miejsc i dalekich kontynentów. To właśnie dlatego artystka poczuła się w Brazylii jak w domu i nagrała z Toninho Hortą, wielkim gitarzystą i wokalistą kraju samby. On występował wcześniej z brazylijskimi gwiazdami, jak Flora Purim czy Milton Nascimento. Jej towarzyszyli w karierze najlepsi polscy jazzmani. Przed nami wyjątkowy mariaż tych dwóch światów gdy do Lublina zawita bossa nova.

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

„SZUKAJ W SNACH”. KONCERT KOŁYSANEK / TEATR STARY W LUBLINIE 24.09 / NIEDZIELA / 16:00 / 18:00

„Kochasz muzykę i masz dziecko? Kochasz muzykę, ale nie masz dziecka? To bez znaczenia. Na spektakl Szukaj w snach do Teatru Starego w Lublinie warto się udać w każdym przypadku… Piękne, mądre piosenki dla dzieci.”

Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

fot. Dorota Awiorko / mat teatru

Komentarze
Udostepnij