Zapowiedzi

Maciej Englert uhonorowany Odznaką Honorową Zasłużony dla Warszawy

Wieczór 22 czerwca w Teatrze Współczesnym był wieczorem wyjątkowym – podniosłym i wzruszającym podsumowaniem ponad czterech dekad kariery zawodowej Macieja Englerta, który został uhonorowany Odznaką Honorową Zasłużony dla Warszawy, za działalność na rzecz miasta.

Wyróżnienie jest potwierdzeniem i docenieniem pracy Dyrektora, który od lat nieodmiennie przyczynia się do wzbogacania polskiej sceny teatralnej w Polsce jako reżyser i kształtowania życia teatralnego jako dyrektor teatru i współzałożyciel Unii Polskich Teatrów.

Odznaczenie wręczyły Przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta st. Warszawy Agnieszka Wyrwał i Wiceprzewodnicząca Małgorzata Zakrzewska. Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła gratulacje w uznaniu zasług Macieja Englerta zarówno jako dyrektora teatru, jak i reżysera. Dyrektor Biura Kultury Artur Jóźwik odczytał list gratulacyjny Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wieczór poprowadził Wojciech Malajkat, obejmujący od września stanowisko dyrektora Teatru Współczesnego, wraz z Marcinem Hycnarem, który będzie jego zastępcą do spraw artystycznych. Gośćmi uroczystego wieczoru byli przedstawiciele kultury i sztuki, artyści, twórcy, wieloletni pracownicy i współpracownicy Teatru Współczesnego.

fot. Marta Ankiersztejn

Komentarze
Udostepnij