Zapowiedzi

MĄDRE CIAŁO? – Finał IX edycji projektu Art Generacje w warszawskim Centrum Łowicka

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury serdecznie zaprasza na spektakl „Mądre Ciało?” w reż. Adama Gąseckiego, który odbędzie się w ramach finału IX edycji projektu Art Generacje. Spektakl jest owocem dwumiesięcznej pracy międzypokoleniowej grupy podczas której uczestnicy projektu zgłębiali istotę ciała. Spektakle odbędą się 23 i 25 kwietnia o godz. 19:00 w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie. Wstęp wolny.

Spektakl „Mądre Ciało?” opowiada o usłyszeniu własnego ciała. To właśnie język ciała był jednym z głównych obszarów naszych poszukiwań. Co ciało chce przekazać przez swój język, jaki jest jego rytm, tempo, jakie komunikaty wysyłają nasze ciała? Szukaliśmy odpowiedzi na to jak towarzyszyć naszym ciałom, jak je zauważać, słuchać i wreszcie, jak być obecnym oraz świadomym tego co mówi.

Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.

Projekty Teatru ze Społecznością zakładają tworzenie scenariusza wspólnie z uczestnikami projektu. Inspiracją do budowania spektaklu są wspomnienia, opowieści, historie zakorzenione i funkcjonujące w danej społeczności. Do udziału w projekcie zapraszani są nie zawodowi aktorzy, ale lokalna społeczność.

Jak usłyszeć język swojego ciała? Jak wsłuchać się w drugiego człowieka?

Jak kultura i otoczenie wpływają na naszą świadomość ciała?

Praca ciałem, trening performerski, pogłębione rozmowy, nasza ulubiona poezja – te działania pomogły uczestnikom projektu zgłębić istotę ciała, jego autentyczność, czasem abstrakcyjność, ale także historię, której doświadczyło.

Od 2013 r. odbyło się 8 edycji zakończonych spektaklami, performansami, instalacjami, w których wzięło udział 400 osób. Wydarzenia obejrzało ponad 1900 widzek i widzów.

Po spektaklu przeprowadzone zostaną także warsztaty z widownią, na które serdecznie zapraszamy.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/6k8gaam80

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Komentarze
Udostepnij