Zapowiedzi

Magiczna, szkatułkowa powieść o Kraju Kwitnącej Wiśni. „Cztery pory roku w Japonii” Nicka Bradleya

Mamy przyjemność przedstawić drugą powieść Nicka Bradleya, jednego z najbardziej obiecujących brytyjskich pisarzy młodego pokolenia.  Cztery pory roku w Japoniito jedna z najpiękniejszych i głęboko poruszających historii o Japonii, która ukaże się już niebawem (premiera 3.07).

„Ta powieść jest niczym fale Morza Wewnętrznego. Spokojnym rytmem przenika w głąb serca i umysłu czytelnika, by znienacka porwać go soczystym przypływem.

Kyoko Nakajima

„Zaskakująco poruszająca… Jest to powieść, która rozgrywa się w wielu różnych światach… postmodernistyczna zagadka, a zarazem wciągająca emocjonalnie historia… każdy znajdzie tu coś dla siebie

The Times

Nick Bradley, Cztery pory roku w Japonii, tłum. Dominika Chylińska

Więcej o książce:

Spełnianie marzeń bywa czasem niebezpieczne

Flo przeżywa kryzys – praca ją nuży, związek się rozpada, Tokio wydaje się zbyt znajome… Wtedy właśnie w metrze natrafia na porzuconą powieść Dźwięk wody. To moment, który odmieni jej życie…

Ayako jest najbardziej zagadkową osobą na wyspie Honsiu. W miasteczku Onomishi skleja onigiri dla stałych bywalców swojej przytulnej kawiarenki. Kiedy w progu pojawia się jej długo niewidziany wnuk – stojący na życiowym rozdrożu rysownik Kyo, skamieniałe serce babci z wolna topnieje.

Ayako i Kyo stopniowo poznają siebie samych i siebie nawzajem, poddając się uzdrawiającej mocy płynącego czasu. Ale co wspólnego ma z nimi Flo – tłumaczka, która właśnie zjawiła się w Onomishi, by odnaleźć tajemniczego pisarza?

Cztery pory roku w Japonii to niespieszne spacery kocią alejką i cień budzącej grozę góry. Wspomnienia porzuconych marzeń i emocje, przed którymi nie sposób się ukryć.

O autorze:

Nick Bradley – uznawany za jednego z najbardziej obiecujących młodych pisarzy w Wielkiej Brytanii ( link). Autor jednego z najgłośniejszych debiutów 2021 roku, tj. powieści „Kot w Tokio” przetłumaczonej na kilkanaście języków. Wielki miłośnik Japonii, gdzie spędził kilka lat pracując jako tłumacz i przewodnik wycieczek. Swój doktorat poświęcił postaci kota w japońskiej literaturze. Obecnie wykłada Creative Writing na Uniwersytecie w Cambridge.

Komentarze
Udostepnij