Zapowiedzi

Maj i czerwiec w warszawskim Teatrze Collegium Nobilium

Premiera spektaklu „Wenus w futrze”, premiera „Fame MMA” oraz spektakle Filii Białostockiej do obejrzenia tylko w maju w Akademii Teatralnej!

Zaraz po majówce zapraszamy widzów do Teatru Collegium Nobilium na pokaz filmu naszej młodej reżyserki Victorii Yegorovej pt. „Przez światła”:

Film opowiada historię Natalii, emigrantki z Białorusi, która po protestach i kolejnych aresztowaniach wyjeżdża do Polski. Natalia jest studentką aktorstwa, ale w Polsce pracuje jako sprzątaczka. Aby osiągnąć swój cel, jakim jest występowanie na scenie, Natalia musi zmierzyć się ze swoimi lękami i właśnie wtedy, gdy wszystko wydaje się układać, nagle pojawia się nowa przeszkoda…

Więcej o filmie: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/przez-swiatla/

Gramy: 7 maja

Następnie pokażemy, po raz ostatni w tym sezonie, Instrukcje, w reżyserii Konrada Imieli, spektakl grany przez studentów IV roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo i wokalistyka.

Fragment recenzji Anny Czajkowskiej:

Młodzi aktorzy grają rewelacyjnie, prezentując różne postawy, nawet emocje czy uczucia w formie śpiewnych przepisów. I jest okazja do sentymentalnych powrotów – znane niektórym widzom urządzenia, dawniej stale obecne w domach (w młodości czy w dzieciństwie), powracają, przemawiając do młodszych językiem instrukcji obsługi. W pamięci pozostaje świetnie napisany i wykonany song prodiż (autorstwa Formacji Chłopięcej LEGITYMACJE). Działa na zmysły, ponieważ siedmioro bohaterów zamienia się w cukierników i piecze ciasto. Prawdziwe!

Więcej o spektaklu: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/instrukcje/

Gramy: 29 lutego, 1, 2 marca

10 maja – PREMIERA! Julia Banasiewicz i Adam Stasiak przygotowują spektakl, z własnej inicjatywy, dzięki pozyskaniu odpowiednich funduszy, na podstawie dramatu Davida Ivesa:

Spektakl opowiada o walce, którą podejmujemy codziennie zarówno w życiu jak i w teatrze. Ta walka płci i wizji tworzenia różni nas oraz stanowi o naszej artystycznej tożsamości.

Czy przemoc w teatrze może być uzasadniona?
Czy tożsamość płciowa determinuje role, które odgrywamy w społeczeństwie?
Czy największą sztuką jest zrozumienie fascynacji reżysera?

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/wenus-w-futrze/

PREMIERA: 10 maja

Gramy: 11 maja

Z kolei 14 maja swój monodram pt. „Moje Pogo” pokaże studentka Filii w Białymstoku i jednocześnie przewodnicząca Samorządu Studentów AT, Maria Czok. Spektakl został nagrodzony na Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych „Wiosna w teatrze” organizowanych przez Centrum Kultury w Andrychowie.

„MOJE POGO” to spotkanie. O każdej porze dnia i nocy. Z przechodniem, siostrami, żonami, mężami, matkami, kochankami, biednymi, bogatymi, miłymi i bardzo nie. Co ich łączy?

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/moje-pogo/

Gramy: 14 maja

Pokażemy również dyplom „Koronacja”, w reżyserii Izabeli Kuny. Wystąpią studenci IV-ego roku kierunku aktorstwo, specjalność aktorstwo dramatyczne, o których krytyk Łukasz Maciejewski napisał:

Zapamiętajcie, proszę, te nazwiska. Zapamiętajcie, bo za chwilę, z całego serca życzę tego młodym aktorom, będziecie ich podziwiać w teatrze, w kinie, w telewizji.”

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/koronacja/

Gramy: 14 – 15 maja, 6 – 8 czerwca

Trudny, niewygodny, a mimo wszystko bardzo dobrze przyjęty spektakl „Zbombardowani”. Młoda i niezwykle uzdolniona reżyserka Ewa Platt zaprosiła studentkę i studentów IV-ego roku kierunku aktorstwo do zmierzenia się z tekstem Sary Kane i wstrząsnęła widownią na Miodowej.

Fragment recenzji Jacka Mroczka:

Jadąc na „Zbombardowanych” myślałem, jak ciekawym zjawiskiem stał się Teatr Collegium Nobilium w ostatnich latach. Ile stawia odważnych pytań. Szuka swoich dróg. Gdy wyszedłem po spektaklu musiałem ochłonąć. To jest genialny teatr. Po prostu genialny. Warszawa może być dumna, że ma takie miejsce na swojej mapie kulturalnej. 

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/zbombardowani/

Gramy: 16, 17 maja

Anna Sroka-Hryń to niewątpliwie nazwisko, które, jak magnes, przyciąga do teatru wszystkich fanów spektakli muzycznych. Po raz kolejny w roli reżyserki (i wykładowczyni AT) zaprasza widzów na egzamin, efekt pracy ze studentami III-ego roku aktorstwa, który pokazaliśmy w ramach cyklu „Dobry wieczór w AT” i taką recenzję, od pana Jacka Mroczka, otrzymał:

Siedzi we mnie ten spektakl jednak zbyt mocno, aby tak po prostu zamknąć za nim drzwi. Dla przypomnienia: rzecz powstała w ramach sesji egzaminacyjnej III roku warszawskiej Akademii Teatralnej, pod opieką Anny Sroki-Hryń. On dojrzewa w głowie. Nie daje spokoju. Wraca w myślach obrazami i dźwiękiem. Byłaby wielka szkoda, gdyby już nigdy go nie wystawiono.

A zatem wystawiamy

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/bog-wyjechal/

Gramy: 24, 25 maja

W samej końcówce maja przyjedzie kolejny student z Filii w Białymstoku, Tymoteusz Sarosiek, ze swoim spektaklem „Mireczek. Impresje na temat Dorosłych Dzieci Alkoholików”. Temat ważny, temat bardzo trudny… Efekty pracy nad nim można w AT zobaczyć tylko raz, tylko w tym jednym terminie!

Spektakl to próba uchwycenia doświadczenia uczestnictwa w spotkaniu Dorosłych Dzieci Alkoholików. Główna bohaterka, namówiona przez siostrę idzie na swój pierwszy mityng, gdzie po raz kolejny mierzy się ze wspomnieniami o zmarłym ojcu.

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/mireczek-impresje-na-temat-doroslych-dzieci-alkoholikow/

Gramy: 29 maja

I na koniec sezonu, już w czerwcu, jeszcze jeden premierowy pokaz, który rzutem na taśmę przygotował ze studentami aktorstwa student reżyserii Kamil „Koza” Białaszek.

Fame MMA to:

Spektakl porusza motyw konfrontacji poszukując jego archetypicznej podstawy.
Naszą diagnozą jest niemożliwość zbudowania komunikacji.
Lekarstwem – czułość.
Przyglądamy się współczesnym konfliktom, szukamy matrycy pozwalającej nam odkryć na nowo możliwość czułości w kulturze opanowanej przez przemoc i autodestrukcję.

Więcej o spektaklu: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/fame-mma/

Gramy: 4 – 5 czerwca

Zachęcamy do śledzenia naszego repertuaru.

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – kasa zamknięta

wt. – pt.: 15.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob.: 15.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie https://tcn.at.edu.pl/

Komentarze
Udostepnij