Zapowiedzi

“Mała Księżniczka” Karoliny Lewestam. Poetycka baśń dla dzieci i dorosłych

Karolina Lewestam
“Mała Księżniczka”

Wydawnictwo W.A.B.


Poetycka baśń
dla dzieci i dorosłych
o tym, co życiu najważniejsze.

W księgarniach
od 13 października!

To będzie wydarzenie! Już 13 października w księgarniach wyjątkowa książka, która powinna zagościć w biblioteczce każdego dziecka i każdego dorosłego. „Mała Księżniczka” pióra Karoliny Lewestam, filozofki i dziennikarki, to historia o odkrywaniu najważniejszych wartości w życiu: przyjaźni, szczęścia, wrażliwości, zrozumienia dla innych i akceptacji dla siebie.

Mała Księżniczka spotyka na swojej drodze zaginioną w tajemniczych okolicznościach legendarną amerykańską pilotkę, Amelię Earhart. Ale zanim dadzą sobie wzajemnie lekcję siostrzeństwa, bohaterka przemierzy kosmos, próbując lepiej zrozumieć swój ukochany kwiat – i napotka przy tym mnóstwo dziwacznych i pięknych postaci. Dzięki niej czytelnicy przeżyją cudowną przygodę, która rozwinie im skrzydła i doda odwagi. No i wreszcie dowiemy się, co naprawdę stało się z Amelią Earhart, która zaginęła podczas pionierskiego lotu nad Pacyfikiem…

„Mała Księżniczka” to inspirująca i wzruszająca książka, która pomaga w oswojeniu całej palety emocji i podpowiada, jak decydować o sobie, słuchać własnego głosu oraz wybierać w życiu relacje, które są dla nas dobre. Książka, która nie tylko uczy dzieci, jak w przyszłości być mądrymi dorosłymi, lecz także uczy dorosłych, jak stać się mądrzejszymi dorosłymi – dla siebie i dla swoich dzieci.


„Mała Księżniczka” to książka, którą mamy zabiorą z półek swoim córkom, po to by same ją czytać. I przeżywać ją po swojemu.

Anna Dziewit-Meller

To opowieść bardzo w moim stylu: o stalowych skrzydłach miłości, które z pewnością uniosą i nas, i nasze marzenia, o ciemnym Czymś w sercu, którego tak bardzo boimy się dotknąć, choć może mieć przecież uwalniającą moc, i wreszcie o tym, że czasami łatwiej jest marzyć, niż docenić to, co ma się naprawdę.

Magda Mołek

„Mała Księżniczka” uczy czytelniczki (i czytelników, bo to najwyższy czas, żeby i chłopcy poznali superbohaterki), że jeśli tylko wyruszy się w drogę, to wszystko jest możliwe: przygody mogą kończyć się dobrze, a z tym, co nas przeraża i przerasta, nie będziemy musieli mierzyć się sami.

Magdalena Kicińska
redaktorka naczelna „PISMA. Magazynu opinii”

Po co na nowo pisać „Małego Księcia”? Wszelka literatura jest dialogiem; dialogiem z tymi, którzy wcześniej zawładnęli naszą wyobraźnią. Autorka „Małej Księżniczki” rozprawia się tu z przesłaniem książki Saint-Exupery’ego, które trafiło do niej, gdy była dzieckiem. Zastanawia się, czy na pewno trzeba kochać jeden kwiat bez względu na wszystko, czy nigdy nie można ufać własnym oczom i czy zawsze trzeba wrócić na swoją rodzinną planetę. No i czy naprawdę, prócz jednej
jedynej róży, nie ma w całym kosmosie żadnych dziewczynek.

Nie jest to jednak opowieść napisana tylko z myślą o dziewczynkach. Karolina Lewestam proponuje swoją interpretację jednej z najsłynniejszych powiastek filozoficznych wszech czasów wszystkim – bez względu na płeć czy też wiek. Opowieść o przygodach Małej Księżniczki uzupełniają wspaniałe ilustracje, które stworzyła sama autorka książki.

Premierze wydania papierowego towarzyszyć będzie produkcja audio, która zadebiutuje w aplikacji Empik Go także w październiku. Historię Małej Księżniczki przeczyta Maja Ostaszewska.

„Mała Księżniczka” w księgarniach od 13 października.

Komentarze
Udostepnij