Zapowiedzi

Marca Elsberga „Sprawa prezydenta” w Wydawnictwie W.A.B.

Marc Elsberg
„Sprawa prezydenta”

Wydawnictwo W.A.B.

Premiera 27 październik

Czy ludzie, którzy decydują o losach świata, są ponad prawem?
Czy za swoje decyzje ponoszą odpowiedzialność? Wystarczy spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, żeby zrozumieć, jak ważne jest to pytanie. Sprawa prezydenta to wyśmienity sensacyjno-polityczny thriller o wartkiej akcji pełnej zwrotów i krwistych postaci. Najbardziej przerażające jest to, że historia prezydenta Turnera mogłaby się wydarzyć naprawdę.
VINCENT V. SEVERSKI

Kiedy fikcja staje się rzeczywistością

Były prezydent Stanów Zjednoczonych zostaje aresztowany w Atenach przez grecką policję działającą na zlecenie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. To błyskawicznie wywołuje dyplomatyczne tornado. W USA toczy się kampania wyborcza i starający się o reelekcję aktualnie urzędujący prezydent nie może sobie pozwolić na żaden skandal.

Biały Dom formułuje groźby pod adresem Międzynarodowego Trybunału Karnego i wszystkich państw Unii Europejskiej. Prawniczka Dana Marin rozpoczyna walkę ze znacznie silniejszym przeciwnikiem – podobnie jak jej kluczowy świadek, którego zeznania mogą pogrążyć niegdyś najpotężniejszego człowieka na świecie…

Marc Elsberg
(ur. 1967) – autor bestsellerowych thrillerów Blackout (2012; W.A.B. 2015), Zero (2014; W.A.B. 2016), Helisa (2016; W.A.B. 2017), Chciwość (2019; W.A.B. 2019) i Sprawa prezydenta (2021; W.A.B. 2021). Austriacki pisarz i felietonista, publikował m.in. w gazecie „Der Standard”. Zadebiutował w 2004 roku powieścią Das Prinzip Terz.
Komentarze
Udostepnij