W ofercie spektakle, spotkania i zajęcia.
1 marca 2025 roku g. 20.00
„Żniwa”
reż. Igor Gorzkowski
chor. Iwona Pasińska i tancerze Polskiego Teatru Tańca
Mityczna, przesycona zmysłową atmosferą świętojańskiej nocy opowieść o wspólnocie, która żyje i umiera w cyklu Natury. Utwór powstał na kanwie „Powrotu Odysa” Stanisława Wyspiańskiego, z wykorzystaniem muzyki elektronicznej Eugeniusza Rudnika oraz miłosnych pieśni kurpiowskich w wykonaniu Adama Struga.
8 marca 2025 roku g. 20.00
„Fabula Rasa”
choreografia, koncepcja: Maciej Kuźmiński
Spektakl sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich twórców przeklętych Edwarda Stachury i nacechowaną narodowo twórczość Stanisława Moniuszki. Od pierwszej minuty wyruszamy w hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej.
14 i 15.03.2025 godz. 20.00
„Toaca”
choreografia: Andrea Gavriliu, Mădălina Dan, Ştefan Lupu
„Toaca” to unikalne przedsięwzięcie – jeden spektakl w trzech rozdziałach – współtworzony przez 3 rumuńskich choreografów. Sięgając po groteskowe maski, taniec, folklor, muzykę i grę na tradycyjnym instrumencie, twórcy łączą 3 odmienne twórcze osobowości, 3 autorskie stylistyki, 3 współczesne spojrzenia na spuściznę i tożsamość rumuńską.
28 i 29.03 godz. 20.00
„Z kapelusza”
Choreografia, scenografia, reżyseria świateł, reżyseria dźwięku, tekst: Jo Strømgren
Jak sepiowane, „staroświeckie” fotografie, skąpane w ciepłych odcieniach brązu, powidoki dawnych przeżyć, pomieszane przez pamięć, która ma swoją subiektywną chronologię, obrazy choreograficzne wyczarowane przez Jo Strømgrena z magicznego kapelusza przypominają, że wspomnienia, choć ulotne i istniejące niematerialnie, nie tracą swojej siły i realności.
#GościMYnaTaczaka
2.03. 2025 godz. 20.00
Małe Studio
„Bromance”
koncepcja, reżyseria, choreografia, wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek
Spektakl jest próbą zmierzenia się ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny” w celu ukazania wielu wariantów męskości, a co za tym idzie – przekraczania granic stereotypu i ponownego definiowania tożsamości męskiej, widzianej w szerszym aspekcie i nie wykluczającej postaw odbiegających od wyuczonej normy. Czy nienacechowany negatywnie bromance w naszym społeczeństwie jest możliwy?
22.03.2025 godz. 18.00 oraz 23.03 godz.15.00 i 18.00
„Jaś i Małgosia”
Instytut Wokalistyki Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu wraz z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej pod batutą maestro Aleksandra Grefa zapraszają Państwa do magicznej krainy baśni braci Grimm, wykonując skróconą wersję opery „Jaś i Małgosia” Engelberta Humperdincka.
Wstęp za okazaniem wejściówki.
#GadaMYnaTaczaka
15 marca godz. 17.00
Kawiarnia TuTu – w siedzibie Polskiego Teatru Tańca
Wieczory autorskie Sławomira Pietrasa / Janina Jarzynówna – Sobczak
Wstęp wolny.
Speed talking – po każdym spektaklu w kawiarni Tutu
#uczyMY na Taczaka
9 marca godz. 18.00-20.00
jaMY na Taczaka – improwizacja dźwięku i ruchu
Prowadzenie – Evelyn Blue (Polski Teatr Tańca)
Contemporary – każdy wtorek, godz. 18.30
Pilates – każda środa, godz. 18.30
Taniec współczesny – każdy czwartek, godz. 18.30
#NocujeMYnaTaczaka
14 marca godz. 22.00
Hasło #przebudzenie
Nocne Stany Kinetyczne to nowy cykl wydarzeń organizowanych w teatrze, który łączy trzy wyjątkowe motywy przewodnie: ruch, teatr i technologię. Każde spotkanie to inny temat, inna energia i inny hashtag, ale wszystkie łączy nocna atmosfera i teatralna przestrzeń.
Wstęp wolny.
zdjęcie ze spektaklu „Fabula Rasa” / fot. Andrzej Grabowski / mat. teatru