Zapowiedzi

(MASKA)RADA GMINY Teatru Młyn – pokaz online z napisami dla osób niesłyszących

W najbliższy piątek 29.01 o godz. 21:00 Teatr MŁYN zaprasza na spektakl „(MASKA)RADA GMINY” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, tym razem także w wersji dla osób niesłyszących.  Spektakl będzie dostępny na kanale YouTube i facebookowym profilu teatru do soboty 30.01 do godz. 23:59.

Kameralny musical „(Maska)rada gminy” to opowieść o Ewie Lewej (Agata Kołodziejczyk), Adamie Prawym (Bartosz Mazur) i wyrachowanym Wójcie (Jarosław Boberek), który w celu utrzymania władzy zatrudnia specjalistów od jednej i drugiej strony społeczeństwa.

„(Maska)rada gminy” to artystyczny bunt przeciwko podziałom, których ofiarą stają się najsłabsi. To także zabawna i ostra satyra na współczesną polską rzeczywistość.  Wielu z nas ma powody, by czuć się dziś zagubionymi, podobnie jak Wiesia Znikła (Zuzanna Fijewska-Malesza) – cicha ofiara systemu… Spektakl zadaje pytania o naszą współczesną, spolaryzowaną rzeczywistość społeczną, obnażając jej absurdy, skłaniając do śmiechu i refleksji.

Natalia Fijewska-Zdanowska, dyrektor artystyczna Teatru MŁYN zapowiada, że do końca lutego wszystkie cztery spektakle online dotychczas zrealizowane przez teatr zostaną zaopatrzone w napisy dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

REALIZATORZY:

Występują:

WÓJT – Jarosław Boberek

PANI ZNIKŁA – Zuzanna Fijewska-Malesza

EWA LEWA – Agata Kołodziejczyk

ADAM PRAWY – Bartosz Mazur

Akompaniament: Agnieszka Orzechowska-Kozak

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Choreografia: Renata Piotrowska-Auffret

Kostiumy: Agnieszka Sasim

Ekipa filmowa:

Realizacja i montaż: Aleksandra Panisko

Zdjęcia: Tomasz Suski

Dźwięk: Sławomir Pietrzyk

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Realizacja świateł: Przemysław Scholl

Charakteryzacja: Anna Jabłońska

Mastering dźwięku: Przemysław Scholl

Produkcja spektaklu/asystent reżysera: Joanna Piotrowska

Produkcja nagrania: Dorota Szopowska

Inspicjent: Anna Herda

Bezpośredni link do pokazu online pojawi się na stronie spektaklu: https://mlyn.org/portfolio/maskarada-gminy/

oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/401652701072329

Zwiastun spektaklu: https://youtu.be/EyigEiSBQUU

Spektakl udostępniamy jest bezpłatnie. Zespół Teatru MŁYN będzie jednak wdzięczny za dobrowolne bilety-darowizny które pomagają Teatrowi MŁYN organizować kolejne wydarzenia online oraz rozwijać własną platformę z multimediami – MŁYNOTEKĘ. Wsparcia teatrowi można udzielić m.in. za pośrednictwem serwisu eWejściówki: https://ewejsciowki.pl/cala-polska/teatry/teatr-mlyn,986/maskarada-gminy–jedyny-antypolityczny-musical-online,13582?eventId=191659

fot. Filip Klimaszewski

Komentarze
Udostepnij