Zapowiedzi

MATKI Chóru Kobiet w Awinionie i Düsseldorfie

MATKI W KWIETNIU
AWINION | DÜSSELDORF

W zeszłym miesiącu działo się u nas sporo dobrego:

  • Rozpoczęłyśmy go konferencją w Awinionie, w czasie której oficjalnie ogłoszono, że 9, 10 i 11 lipca o godz. 22.00 zagramy nasz spektakl na dziedzińcu Pałacu Papieży. Możliwość zaprezentowania go przed 6 tysiącami osób na najstarszym festiwalu teatralnym w Europie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i powodem do świętowania. Informacje o spektaklu są już dostępne na stronie.
  • 11 kwietnia miałyśmy zaszczyt otworzyć europejski festiwal Fokus Ukraine: Euro­päisches Theater­festival 777 TAGE ДНІВ DAYS w Düsseldorfer Schauspielhaus. Jego nazwa jest nieprzypadkowa – w dniu jego rozpoczęcia minęło dokładnie 777 dni od wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie.
    Dziękujemy za ciepłe przyjęcie – w Die Deutsche Bühne  ukazała się recenzja spektaklu, napisana przez Julię Plaschke: „Trudno o lepszy spektakl otwierający festiwal niż utwór Marty Górnickiej. […] Spektakl łączy w sobie wszystko, co symbolizuje w sobie te 7 niezwykłych teatralnych dni. Chodzi o siłę kobiet. <<W Marcie Górnickiej najbardziej cenię to, że przeciwstawia się kliszom ofiary>> – mówi dyrektorka festiwalu Birgit Lengers”. Pełny tekst w języku niemieckim jest dostępny pod linkiem.
  • MATKI zyskały też tytuł najlepszego spektaklu w Plebiscycie Publiczności XXX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi – ex aequo z „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Dziękujemy publiczności za ciepły odbiór naszego spektaklu i gratulujemy całemu zespołowi twórczyń.


Zespół CHÓRU KOBIET


fot. Bartek Warzecha.

Komentarze
Udostepnij