Zapowiedzi

MIASTO KRAKÓW, TEATR GROTESKA – SCENA MISTRZÓW, ARTYŚCI KRAKOWSCY, PACJENCI DZIĘKUJĄ PERSONELOWI MEDYCZNEMU

23 grudnia o godzinie 12.00 zapraszamy na koncert „Świąteczna pocztówka”, który wprowadzi Widzów i Przyjaciół Groteski w świąteczny nastrój.

Będzie można go zobaczyć w mediach społecznościowych i na stronie groteska.pl

Najnowsza odsłona Sceny Mistrzów, powstała z inicjatywy Małgorzaty Zwolińskiej i Adolfa Weltschka, jest nie tylko niezwykłą okazją, aby poczuć magię zbliżających się Świąt, ale przede wszystkim ogromnym podziękowaniem dla personelu medycznego za ciężką pracę w czasie pandemii.

Realizacja projektu była możliwa dzięki mecenatowi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a na scenie Groteski wystąpili krakowscy artyści Renata Przemyk, Tadeusz Apryjas, Marek Piekarczyk, Łukasz Rybarski, Andrzej Sikorowski i Jacek Wójcicki! Do „Świątecznej pocztówki” chętnie dołączyli krakowscy przedstawiciele środowiska medycznego na czele z dr Andrzejem Kosiniakiem-Kamyszem, dr Jerzym Friedigerem czy Marcinem Jędrychowskim.

„Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni to ludzie wykonujący zawody w których nie ma świąt – zawsze ktoś musi pełnić dyżur i czuwać nad naszym zdrowiem. Tym bardziej teraz kiedy od wielu miesięcy trwa pandemia. Uznaliśmy, że jest to ogromnie ważne, aby w tym szczególnym czasie, podczas gdy każdy z nas będzie przygotowywał się do Bożego Narodzenia,  przypomnieć i skłonić nas wszystkich do tego, aby pomyśleć o pracownikach służby zdrowia. To nasza wersja i kontynuacja braw wdzięczności dla personelu medycznego – wierzę, że dołączy do nas szerokie grono życzliwych pacjentów! – opowiada o idei projektu Dyrektor Teatru Adolf Weltschek.

W podziękowaniu dla lekarzy i pracowników służb medycznych najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne zagrają i zaśpiewają krakowscy artyści, ale w nagraniu znajdzie się także apel pacjentów, wyleczonych z ciężkich, krańcowych przypadków SARS-CoV-2, o oddawanie osocza dla chorych na COVID.

Gramy w podziękowaniu dla lekarzy. Dla mnie koncert symbolicznie łączy sferę duchową z cielesną. Lekarze starają się zapewnić zdrowie naszym ciałom, my artyści możemy wspierać zdrowie duchowe. Każdy w tej trudnej sytuacji robi co potrafi najlepiej. Ważne, żebyśmy wszyscy robili to z serca i mieli świadomość, że jedno bez drugiego nie funkcjonuje w pełni. Musimy być razem, żebyśmy mogli wyzdrowieć, rozwijać się i cieszyć szczególnie w tym świątecznym czasie! Najważniejsza jest wdzięczność oraz umiejętność dzielenia się. Razem możemy więcej. Bądźmy razem! – powiedziała o projekcie Renata Przemyk.

Współorganizatorem koncertu jest Fundacja Zdrowia Publicznego.

Jeżeli chcą Państwo włączyć się w akcję i pomóc w zbiórce pieniędzy dla krakowskiego personelu medycznego na zakup środków ochrony osobistej zachęcamy do zakupu dostępnego już kalendarza „Lekarze jak z bajki”, który również powstał na scenie Groteski.

Kalendarz jest dostępny tu: https://www.fzp.com.pl/22-kalendarz-lekarz-jak-z-bajki

Komentarze
Udostepnij