Zapowiedzi

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU on line w lubelskim Andersenie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla naszych widzów trzy propozycje: emisję archiwalnej rejestracji wideo spektaklu Wesele na podstawie Wyspiańskiego, w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, internetową galerię zdjęć oraz emisję Domowego czytania Andersena.

W piątek, 27 marca o g. 9:30 wyemitujemy na naszym profilu Facebook oraz stronie internetowej spektakl Wesele Stanisława Wyspiańskiego, natomiast o g. 18:00 wyemitujemy nagranie audio baśni “Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena, w interpretacji Bogusława Byrskiego, w ramach naszego projektu Teatroteka Andersena.

Reżyserem spektaklu Wesele jest Jakub Roszkowski, scenografię i lalki zaprojektował wieloletni współpracownik teatru, wielki artysta Maciej Chojnacki, który odszedł od nas w zeszłym roku. Muzykę skomponował Michał Siwak. Na ekranie zobaczymy aktorów: Mirella Rogoza-Biel, Gabriela Jaskuła, Wioletta Tomica, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Konrad Biel, Bogusław Byrski, Jacek Dragun, Kacper Kubiec, Bartosz Siwek, Urszula Pietrzak, Mateusz Kaliński i Daniel Arbaczewski.

Rejestracja wideo zostało wykonane w 2015 roku, podczas spektaklu z udziałem publiczności w dawnej siedzibie teatru, przy ul. Dominikańskiej. Emisja spektaklu potrwa do niedzieli do g. 22:00. A jak obejrzeć spektakl? Wystarczy wejść na nasz profil Facebook – post z filmem ukarze się w Aktualnościach, będzie też dostępny na platformie Watch i w Filmach lub zajrzeć na stronę Teatroteka Andersena i kliknąć na zdjęcie ilustrujące spektakl.

Druga propozycja to emisja nagrania baśni Hansa Christiana Andersena Dziewczynka z zapałkami, którą czyta Bogusław Byrski, muzycznie towarzyszy mu córka: Antonina Byrska. Nagranie to powstało w ramach cyklu Domowe czytanie Andersena. Jest to jedna z propozycji, którą przygotowali dla widzów aktorzy teatru u siebie w domach. Autorskie czytania wybranych baśni Hansa Christiana Andersena można oglądać i słuchać na naszym profilu Facebook i na naszej stronie w środy oraz w poniedziałki o g. 18:00 – emisja trwa 24 godziny. Zachęcamy do czytania baśni wspólnie z naszymi aktorami.

Kolejna propozycja to internetowa galeria zdjęć z obchodów 65 Urodzin Teatru im. Hansa Christiana Andersena, dostępna cały czas na naszej stronie internetowej. Autor Tomasz Tylus przez dwa tygodnie, począwszy od 16 listopada,2019, czyli wieczoru rozpoczynającego obchody, aż do 30 listopada 2019r, premiery spektaklu Historia naturalna, czyli o niezwykłych żyjątkach w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego, towarzyszył nam w warsztatach, spektaklach, wystawach, wykładach i spotkaniach. Zdjęcia można oglądać pod linkiem 65 Urodziny Andersena – internetowa galeria zdjęć Tomasza Tylusa.

piątek, 27 marca | Międzynarodowy Dzień Teatru

  • 65 Urodziny Andersena – internetowa galeria zdjęć Tomasza Tylusa
  • g. 9:30 | emisja spektaklu Wesele, reż. Jakub Roszkowski
  • g. 18:00 | emisja Domowego czytania Andersena | Dziewczynka z zapałkami, czyta Bogusław Byrski, wiolonczela Antonina Byrska

Fot. Przemysław Bator

Komentarze
Udostepnij