Zapowiedzi

„Mikrokosomos” przeniesiony do Ogrodu Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Przedstawienie inspirowane „Calineczką” H. Ch. Andersena zyska nową odsłonę za sprawą przeniesienia do Ogrodu Wrocławskiego Teatru Pantomimy, czyli na naszą Scenę Letnią. Repremiera w reżyserii Konrada Dworakowskiego

w sobotę 24 czerwca.

„Mikrokosomos” miał swoją premierę we wrześniu 2011 roku na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Pretekstem do jego powstania była inspiracja baśniową „Calineczką”. Ogród przy alei Dębowej 16 zaroi się baśniowymi stworzonkami – prócz Calineczki, pojawią się żaby, pająki, żuczki, biedronki, motyle.

Dwuipółcentymetrowa dziewczynka jest metaforą dziecka z całą jego bezbronnością, posłuszeństwem i niewinnością, a jednocześnie postacią ciekawą świata, silną i zdecydowaną, dążąca do tego, by być sobą i czuć się wolną. Powodem takiej, swobodnej interpretacji jest dla twórców chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru. „Mikrokosmos” jest luźną interpretacją zakorzenionego w powszechnej świadomości, popularnego motywu.

Zapraszamy!

Twórcą scenariusza i reżyserem spektaklu jest Konrad Dworakowski – znany z wielu realizacji dla najlepszych teatrów w Polsce, m.in. Teatru Lalki i Aktora „Groteska” w Krakowie, Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie, Teatru Lalek Guliwer w Warszawie.

Scenografię i kostiumy zaprojektowała Maria Balcerek, twórczyni wielokrotnie nagradzana za swoje projekty dla oper i teatrów dziecięcych w Polsce i za granicą. Muzykę do spektaklu skomponował Piotr Klimek – autor muzyki symfonicznej, chóralnej, kameralnej ielektronicznej oraz twórca instalacji dźwiękowych.

Repremiera „Mikrokosmosu” składa się na cykl letnich wydarzeń w Ogrodzie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Ogród daje nam też możliwość realizowania naszej misji, czyli PORUSZANIA – wyobraźni,emocji i ciała. W najbliższym czasie zaprosimy Widzów na „Los Mimos”, kreację zbiorową zespołu aktorskiego (7, 8, 9 lipca). Szykujemy także plenerowy pokaz niemego filmu „Bal” w reż. Ettore Scoli z muzyką wykonywaną na żywo przez Grzegorza Mazonia (27 lipca) oraz improwizowaną potańcówkę, czyli PANTO TAŃCZY.

MIKROKOSMOS
scenariusz i reżyseria Konrad Dworakowski
scenografia i kostiumy Maria Balcerek
muzyka Piotr Klimek
   
OBSADA: Monika Rostecka, Artur Borkowski,
Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka
Dziewa, Eloy Moreno Gallego, Paulina Jóźwin,
Agnieszka Kulińska, Karolina Paczkowska, Jakub
Pewiński, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk
   
Przedstawienie dla Widzów: 5+
Czas trwania: 65 minut
Bilety: 35 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 100 zł (mecenat)
Do kupienia przez stronę www.bilety.pantomima.wroc.pl

fot. B. Sowa

Komentarze
Udostepnij