Zapowiedzi

Milord de Paris w ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego

W ramach III Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego zaplanowano aż 18 zróżnicowanych wydarzeń, poświęconych sztuce operowej, operetkowej, rewiowej, musicalowej, sakralnej oraz piosence popularnej/rozrywkowej. Będzie to największy festiwal muzyczny w 25-letniej historii Powiatu Wrocławskiego.

PATRONAT HONOROWY STAROSTY POWIATU WROCŁAWSKIEGO

12 kwietnia 2024 godz. 19:00 Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej | SOBÓTKA

13 kwietnia 2024 godz. 18:00 Gminne Centrum Kultury | ŻÓRAWINA

14 kwietnia 2024 godz. 18:00 Kobierzycki Ośrodek Kultury | KOBIERZYCE

MILORD DE PARIS
Muzyczna komedia teatralna z tanecznym show i piosenką francuską

Do hotelu przyjeżdża z Francji tajemniczy mężczyzna, który melduje się w pokoju 404. Każe recepcjonistce kierować do siebie wszystkie kobiety z zasobnym portfelem. Okazuje się, że ów Milord oferuje usługi towarzyskie… Wkrótce spotyka swojego przyjaciela Tadeusza z czasów młodości. Panowie postanawiają się odprężyć jak za dawnych czasów – wśród „snobistycznej śmietanki” w miejscowym ośrodku kultury. Wybierają się na show rewiowe, w którym prócz pięknych tancerek wykonujących płomiennego kankana, ma wystąpić wielka gwiazda francuskiej piosenki – Roksana. Na spektaklu pojawiają się także klientki słynnego żigolaka, a wśród nich przygłucha Eustacha i jej przyjaciółka Dżesika – żona Tadeusza, która rzekomo wyjechała na SPA w Pireneje… Poprzez spiski kobiet (i nie tylko) zainteresowanych osobą Milorda, dochodzi do licznych mezaliansów i niedomówień. Prawda o jego życiu zaczyna wychodzić na jaw, a afera goni aferę…

Obsada:
BRAJAN – Damian Domalewski
TADEUSZ – Tomasz Maleszewski
EUSTACHA – Jolanta Zakrzewska
DŻESIKA – Karolina Szymańska / Alicja Konarska
ROKSANA – Liza Wesołowska
RECEPCJONISTKA – Pamela Owczarek / Alicja Konarska
KELNERKA – Daria Petrenko oraz Tancerki REWIA NICE Ewy Chrobak

Spektakl rekomendowany dla widzów od lat 16.

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU POWIATU WROCŁAWSKIEGO

STOWARZYSZENIE OPERETKA WROCŁAWSKA

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu „Koncertów na WYNOS!”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi przystępność możliwość oglądania i słuchania koncertów w miejscach zupełnie nieoczywistych do prezentacji tego typu wydarzeń. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach oraz w instytucjach kultury. Od 2020 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowuje ogólnopolskie trasy koncertowe, które przekładają się na ponad 100 wydarzeń w sezonie. „Koncerty na WYNOS!” dostarczyły sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców.

W ramach intensyfikacji działań organizacja prowadzi od 2020 roku własne festiwale muzyki operetkowej
w Darłowie, Oświęcimiu, Radlinie, Żninie i Powiecie Wrocławskim.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska może poszczycić się realizacją dużych projektów społeczno-kulturalnych.
W grudniu 2020 z okazji Mikołajek i dzięki dotacji Fundacji LOTTO przygotowaliśmy specjalny spektakl online „Operetka dla Dzieci”, który dedykowany był dzieciom znajdującym się w polskich ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych (domach dziecka) oraz rodzinom zastępczym. W obliczu ogólnonarodowej kwarantanny na początku 2021 roku, dzięki wsparciu Fundacji PZU nagraliśmy, a następnie rozesłaliśmy pocztą 5000 egzemplarzy płyt CD z największymi przebojami dwudziestolecia międzywojennego. Adresatami byli dolnośląscy seniorzy skupieni wokół organizacji opiekuńczych, uniwersytetów trzeciego wieku, czy też instytucji aktywizujących osoby w starszym wieku. 

W roku 2022 swoją działalność rozpoczął Wrocławski Chór Seniora, działający przy Stowarzyszeniu Operetka Wrocławska. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Tomasz Maleszewski. To projekt interdyscyplinarny, adresowany do wrocławskich Seniorów i wspierający ich w podejmowaniu aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasji i marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych i wartościowych umiejętności. Zespół może pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu Zespołem w kraju liczącym blisko 70 aktywnych członków. ​

We wrześniu 2023 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zostało uhonorowane ZŁOTYM LIŚCIEM RETRO 2023 – wyróżnieniem przyznawanym przez Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro oraz Rodzinę Mieczysława Fogga za widowisko muzyczne „Lata 20., lata 30. na WYNOS!”. ​

W grudniu 2023 roku stworzyliśmy pierwszy na świecie edukacyjny portal internetowy dla dzieci poświęcony sztuce operetkowej! Strona powstała w oparciu o światowe standardy WCAG 2.1, dzięki czemu jest dostępna dla osób ze szczególnymi potrzebami. Najmłodsi odbiorcy dowiedzą się z niej wielu ciekawostek związanych z kompozytorami muzyki operetkowej, czym jest teatr muzyczny i głos ludzki. Mogą przeczytać ciekawe bajki, pobrać kolorowanki, a nawet zagrać w gry online. Kluczowym elementem portalu jest dedykowany spektakl „Operetka dla Dzieci” w dwóch wersjach: standardowej oraz dostosowanej z napisami i audiodeskrypcją.  

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest jedyną tego typu organizacją pozarządową w Polsce, realizującą rekordową liczbę zadań publicznych. Dotychczas (stan na luty 2024) zrealizowaliśmy 371 wydarzeń odbywających się w 129 miejscowościach i w ramach 140 zadań publicznych.

Komentarze
Udostepnij