Zapowiedzi

„Miłość, seks i powroty” na scenie warszawskiego Teatru XL – niezapomniana mieszanka humoru i prowokacji

MIŁOŚĆ, SEKS I POWROTY

Spektakl interaktywny
Publiczność ma wpływ na losy bohaterów!

Produkcja: TEATR XL
Autorka: Diana Karamon 

Inspirowane doświadczeniami i improwizacjami twórców

Teatr XL

Plac Hallera 5, Warszawa

20 i 26 kwietnia, godz. 20.00

BILETY: https://teatrxl.com/milosc-seks-i-powroty-cykl-scena-z…/

Miłość, seks i powroty to momentami zabawna, momentami wzruszająca, dynamiczna opowieść o współczesnych relacjach partnerskich. Przedstawiamy trzy historie o świecie, w których każdy chce być kochany, i w których każdy marzy o spełnionym związku. Ale czy to w ogóle dzisiaj jest możliwe?

Alex i Sasza od lat budują szczęśliwy związek, który dobrze funkcjonuje w bezpiecznej przystani akceptacji przyjaciół. Ale poza nią cały czas tkwią w szafie. Alex jest już zmęczona byciem “tylko przyjaciółką” Saszy podczas rodzinnych spotkań. Z kolei ta druga jest przerażona myślą o konfrontacji. Czy bohaterki znajdą kompromis? A może narastająca frustracja sprawi, że zaczną wątpić w swoje uczucie i podważać jego fundamenty?

Tymczasem u Julii i Pawła wszystko jest super. Do momentu przekroczenia progu sypialni. Oboje żyją wspomnieniem czasów dawno minionych – namiętności i bliskości, które najpierw zapierały dech w piersiach i obezwładniały, a potem nagle zniknęły i pozostawiły dziurę trudną do wypełnienia. Więcej pikanterii, eksperymentów – pomysły się nie kończą… A może… “Otworzymy ten związek, kochanie, co myślisz?” Czy między nimi naprawdę jest tak dobrze, jak komunikują, że jest?

Ela i Kacper są rodzicami, którzy długo starali się o dziecko.  Tylko… Po jego narodzinach coś się między nimi zmienia – tamtych fal już nie ma. Rola rodziców przerasta ich jako parę, generuje konflikty. Najpierw wszystko było dobrze, a teraz lepiej czują się w towarzystwie innych ludzi. Osobno. Czy poza dzieckiem jeszcze coś ich w ogóle łączy? A może tak naprawdę to tylko oczekiwania społeczne i presja patriarchatu?

To wszystko obejrzycie w pierwszej części! W drugiej – do akcji wkraczacie Wy – drodzy widzowie. Wybierzecie jedną z przedstawionych historii i pod czujnym okiem Jokera będziecie mogli zadać pytania bohaterom i podzielić się swoim doświadczeniem, a nawet wejść na scenę – jak to w spektaklu granym metodą teatru forum! Dzięki aktywnemu uczestnictwu widzów, wieczór zyska nowy wymiar – stanie się dialogiem o związkach i miłości. W końcu przez teatr opowiadamy o tym, co nas dotyka.

Bywa zabawnie, bywa wzruszająco, zawsze ekscytująco.

__

Reżyseria: Diana Karamon
Asystentka reżysera, kierownik produkcji: Iza Górska
Reżyseria świateł i konsultacje scenograficzne: Raptus Wybitny
Kostiumy: Sebastian Szarata
Wykonanie projektu scenografii: Robert Kibalski
Autorska muzyka: Dominik Zacharski i Daniel Szczeblewski
Występują: Katarzyna Hodana, Milena Kranik, Grzegorz Jarek, Maciej Zuchowicz
Fotografia: Rafał Meszka

Komentarze
Udostepnij