Zapowiedzi

„Miłość w kawałkach”: majowa premiera w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

Teatr Nowy Proxima przygotowuje nową premierę: „Miłość w kawałkach” w reżyserii Iwony Kempy. Spektakl powstaje na bazie powieści Nicole Müller „Bo to w miłości jest najstraszniejsze” oraz wierszy Laury Osińskiej. 

Teatr Nowy Proxima pierwszy raz wystawia sztukę o romantycznej relacji lesbijskiej. Set premierowy 17-19 maja.

Na podstawie powieści Nicole Muller „Bo to w miłości jest najstraszniejsze” i wierszy Laury Osińskiej.

Opowieść na dwie kobiety i cztery aktorki. „Da się szybko streścić. W spotyka Ja albo Ja spotyka W. W każdym razie się spotykają. Rodzi się namiętna miłość. Trwa cztery lata chociaż początkowo była mowa o całym życiu”.

„Bo to w miłości jest najstraszniejsze” Nicole Müller to złożony z kilkuset krótkich fragmentów, lakoniczny, prawie protokolarny, nieciągły zapis dziejów pewnego uczucia i jego końca. To również opowieść o mechanizmach pamięci i układaniu zdań zgodnie z rytmem emocji. Te zdania zostały napisane, żeby ich autorka mogła przejść przez czas żałoby.

„myślę o tobie jako o największej mojej porażce/i jako o największym szczęściu” to już Laura Osińska, młoda polska poetka, druga obok Nicole Müller autorka słów wykorzystanych w tym spektaklu.

Wszystko, co istotne dzieje się „pomiędzy”. Między bohaterkami tej herstorii, między słowami i między aktorkami na scenie. Miedzy heteronormatywną „większością” a nieheteronormatywną „mniejszością”? Jak długo jeszcze będziemy dzielić miłość i sztukę ze względu na płeć kochanków czy artystów?

scenariusz i reżyseria: Iwona Kempa

współpraca dramaturgiczna: Anna Bas

scenografia, kostiumy i projekcje: Joanna Zemanek

aranże muzyczne: Kinga Baker Piekarz

ruch sceniczny: Martyna Dyląg

światło: Wojciech Kiwacz

dźwięk: Bogdan Czyszczan

obsada: Martyna Dyląg, Katarzyna Galica, Martyna Krzysztofik, Natalia Strzelecka oraz Kinga Baker Piekarz (gitara)

Komentarze
Udostepnij