Zapowiedzi

“Mity greckie. Wyprawa po ambrozję” – premiera w tarnowskim Teatrze Solskiego

Teatr im. Solskiego zaprasza najmłodszych widzów na premierę spektaklu – “Mity greckie. Wyprawa po ambrozję”. Spektakl ma charakter rockowego musicalu z piosenkami i muzyką na żywo.

Twórcy, z Tomaszem Manem – reżyserem i autorem tekstu oraz muzyki – na czele, z dużą dozą humoru bawią się mitologicznymi motywami. Spektakl będzie niezapomnianą przygodą dla dzieci i nie tylko.

– “Mity greckie” zaczynają się w Gdańsku, później schodzimy do podziemi i zaczynamy wędrować. Spektakl uczy przez zabawę, ma charakter edukacyjny i familijny zarazem – mówi Tomasz Man, reżyser spektaklu

Już w niedzielę 13 października mała Helenka wyruszy w podróż do świata bohaterów mitów greckich, by zdobyć pokarm bogów – ambrozję, która może wyleczyć jej chorą mamę. W czasie wyprawy u boku Posejdona mała bohaterka wiele się nauczy i spotka całą plejadę olimpijskich bogów i bogiń. Szybko przekona się, że mityczni bohaterowie wcale nie są idealni, ale bardzo ludzcy: mają swoje kaprysy, słabostki, lubią się bawić, bywają zazdrośni, zdarza im się dokuczać sobie nawzajem.

Występują: Marta Dylewska, Dominika Markuszewska, Monika Wenta, Maciej Babicz, Piotr Hudziak, Tomasz Wiśniewski

reżyseria:  Tomasz Man
scenografia:  Anetta Piekarska-Man
choreografia:  Artur Dobrzański

Premiera: 13. 10, niedziela, godz. 16:00 Duża Scena

Gramy także: 19.10, sobota, godz. 16:00 Duża Scena

30.11, sobota, godz. 16:00 Duża Scena

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Fot. Paweł Topolski

Komentarze
Udostepnij