Zapowiedzi

„Mleko w tubce” pod koniec maja w warszawskim Potem-o-tem

26 i 27 maja w siedzibie Teatru Potem-o-tem odbędą się pokazy spektaklu „Mleko w tubce – o dzieciństwie w latach 90-tych” w reż. Agaty Biziuk, który powstał w ramach programu OFF Polska.

Spektakl znalazł się w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i będzie walczył o nagrodę główną. Mleko w tubce było również jednym z ciekawszych wydarzeń teatralnych Nurtu głównego tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. 

Mleko w tubce

Lata 90. Pierwsza dekada wolności, nowości, szalony okres zmian, wielkich problemów oraz wyzwań transformacyjnych. Cudotwórców, akwizytorów i teleturniejów. To także czas szans – jednych na milion. Szans by zacząć od nowa. Wtedy przyszło dorastać i odkrywać swoją indywidualność: Rafałowi, Miłoszowi, Malwinie, Markowi i Izie. „Mleko w tubce”, jak w soczewce, skupia największe kurioza polskiego przełomu transformacyjnego. Z jednej strony zachłyśnięcie się zachodem, z drugiej bezradność naszego społeczeństwa wobec danych nam możliwości. Twórcy zanurzają się w słodko-kwaśne wspomnienia, które kiedyś wypełniały całą ich rzeczywistość. To osobista opowieść w cieniu nadziei, niepewności i kontrowersyjnych metod wychowawczych. Aktorzy dyskutują z figurami swoich rodziców, którzy w odróżnieniu od pokolenia Y, dorosłość kojarzyli ze stałą pracą, założeniem rodziny i potrzebą stabilizacji. Czy nowe znaczy lepsze? A może nic się nie zmieniło i cały czas powielamy błędy naszych przodków. Dzięki eksponatom z dzieciństwa, spektakl balansuje pomiędzy wystawą, a dokumentem. Zabiera w podróż w czasie i konfrontuje z tym, co nas ukształtowało. 

Tekst: Agata Biziuk i Anna Domalewska

Reżyseria: Agata Biziuk 

Muzyka: Grzegorz Rdzak

Choreografia: Krystyna Lama Szydłowska

Scenografia i kostiumy: Maks Mac

Występują: Rafał Derkacz, Izabela Zachowicz, Malwina Czekaj, Marek Zimakiewicz, Miłosz Konieczny.

Czas trwania: 90 min 

https://www.instagram.com/collectiveanalog

fot. Michał Wiraszka

Komentarze
Udostepnij