Zapowiedzi

„Moja matka pestka” Anna Sakowicz | Premiera 5 czerwca

Anna Sakowicz
Moja matka pestka


Wydawnictwo W.A.B.
Premiera: 5 czerwca

Jak odnaleźć w tym wszystkim nadzieję i sens? Czy da się wybaczyć i pokochać na nowo? Mądra, pełna ciepła opowieść o pojednaniu, zrozumieniu i dojrzałej miłości.

Los nie pyta nas o zdanie, ale niekiedy podpowiada, do których drzwi zapukać.

Natasza może powiedzieć, że ma dobre życie – jej kariera nabiera tempa, a związek wchodzi w etap stabilizacji. Właśnie wprowadzają się z narzeczonym do nowego mieszkania. Nie planują jednak ślubu, bo przecież, jak twierdzi Patryk, papiery nie są im do niczego potrzebne. Jeden telefon zmienia wszystko. Natasza dowiaduje się, że od zaraz będzie musiała zająć się cierpiącą na alzheimera matką.
Matką, od której uciekła, gdy miała 19 lat. Patryk nie wyobraża sobie, żeby mieli wziąć chorą do siebie, zaczyna wycofywać się z relacji i unikać narzeczonej. W pracy nikt nie daje Nataszy taryfy ulgowej, koleżanki wolą rozmawiać o lżejszych tematach. Kobieta z przerażeniem zauważa, że nie może liczyć na nikogo, a wymagająca całodobowej opieki matka to tylko jej problem.
W kilka tygodni po dawnym życiu pozostaje jedynie wspomnienie. Jak odnaleźć w tym wszystkim nadzieję i sens? Czy da się wybaczyć i pokochać na nowo? Mądra, pełna ciepła opowieść o pojednaniu, zrozumieniu i dojrzałej miłości
.

W księgarniach od 5 czerwca!

Anna Sakowicz
powieściopisarka i bajkopisarka; absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii.

W 2023 r. otrzymała Honorową Nagrodę Artystyczną Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Napisała ponad dwadzieścia powieści obyczajowych oraz książek dla dzieci. Miesza humor z powagą i wzruszeniem i zawsze jest blisko spraw kobiet. W książkach dotyka wrażliwych kwestii, ale unika patetycznego tonu. Temat choroby Alzheimera, który porusza w książce Moja matka pestka, jest jej szczególnie bliski ze względu na osobiste doświadczenia.

Prywatnie Anna Sakowicz jest mamą, żoną i właścicielką dwóch kotów. Przemierza świat na rowerze. Kocha teatr i książki.

Komentarze
Udostepnij