Zapowiedzi

Monachijski Kammerspiele partnerem rezydencji szczecińskiego Teatru Współczesnego

Z radością ogłaszamy, że dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej od przyszłego roku partnerem Rezydencji Artystycznej Scena Nowe Sytuacje w Teatrze Współczesnym w Szczecinie zostanie legendarny teatr Münchner Kammerspiele.

W ramach współpracy twórcy objęci rezydencją przedstawią swoje koncepty artystyczne podczas wizyty studyjnej w Niemczech, jak również skorzystają z wiedzy i doświadczenia artystów i tutorów współpracujących z teatrem ze stolicy Bawarii.

Jesteśmy dumni, że będziemy współpracować z tak prestiżową europejską instytucją, a to dopiero początek. Niebawem ogłosimy kolejne współprace i projekty międzynarodowe, w których jako teatr będziemy uczestniczyć!

Rezydencja Artystyczna Scena Nowe Sytuacje – to nowy projekt Teatru Współczesnego w Szczecinie skierowany do debiutujących artystów i artystek, mający na celu umożliwienie młodym artystom pracy w teatrze instytucjonalnym. Nabór do projektu odbył się w drodze konkursu. Finaliści rezydencji stworzą spektakl lub inne autorskie działania performatywne. Ponadto beneficjenci projektu otrzymają wsparcie tutorów, podczas zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatów mistrzowskich. W pierwszej edycji projektu, rezydencja artystyczna została przyznana następującym osobom i projektom:

Hana Umeda – Wiarołomna

Jan Kanty Zienko i Ewelina Węgiel – Grunwald rekonstrukcja

Katarzyna Sikora i Oskar Malinowski – Dotyk za dotyk. Potańcówka.

Do zobaczenia w Teatrze Współczesnym!

Rezerwacja, sprzedaż biletów oraz informacje:

tel. 091 489 23 23

bow@wspolczesny.szczecin.pl 

Kasa teatru przy Wałach Chrobrego 3 czynna:

wtorek – sobota: 9:00 – 19:00

Komentarze
Udostepnij