Zapowiedzi

Monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza w lubelskim Teatrze Starym

„Prime Time” w reż. Anny Sroki-Hryń to kameralny spektakl w wykonaniu Sławka Grzymkowskiego i z udziałem Roberta Siwaka, grającego skomponowaną przez siebie muzykę na żywo. Pokaz 11 maja o godz. 19.

Porusza temat zła i okrucieństwa wojny. Anna Sroka-Hryń zajęła się historią życia Waldemara Milewicza, dziennikarza wojennego, który zginął tragicznie w 2004 roku w irackiej Karbali.

Zrealizowana w październiku 2022 roku prapremiera sztuki Wiesławy Sujkowskiej, w obliczu wybuchu wojny w Ukrainie stała się jeszcze bardziej boleśnie aktualna. Reżyserka, Anna Sroka – Hryń podjęła ogromne wyzwanie, aby stworzony przez nią wraz z pozostałymi twórcami spektakl nie rozdzierał nas w beznadziei, a Sławomir Grzymkowski stworzył w nim niezwykle ważną aktorsko kreację. Spektakl otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Teatropolis w Łodzi w marcu ubiegłego roku.

Anna Sroka-Hryń – aktorka, wokalistka i reżyserka. Absolwentka, a obecnie wykładowczyni Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku. Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.
Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę – Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów.

Ostatnim niekwestionowanym sukcesem reżyserskim jest „Z Ręką na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz telewizyjna realizacja spektaklu „Apetyt na czereśnie” Agnieszki Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego w Teatrze Telewizji. W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej. Kolejny w 2023 r. to „Ulica, którą płyną moje obie dłonie” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk.

Reżyseria: Anna Sroka-Hryń
Autor sztuki: Wiesława Sujkowska
Muzyka: Robert Siwak
Reżyseria światła: Paulina Góral
Obsada: Sławomir Grzymkowski

„Prime Time” / monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza
11 maja, godz.19

Bilety: I-80 zł, II-65 zł, III-50 zł, IV-30 zł.

Miejsca IV – scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną

KUP BILET

fot. Ukryte w kadrze / mat. organizatora

Komentarze
Udostepnij