Zapowiedzi

Monologi w ramach projektu „Alchemia teatralna TV” w Świdnicy

Alchemia teatralna kontynuuje poszukiwania artystyczne, które rozpoczęła pod szyldem Alchemia teatralna TV. Jej powstanie wiązało się z sytuacją, w której nie mogliśmy zaprosić publiczności do naszych działań na żywo.

Z takiej potrzeby powstały cztery odcinki serii w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego (Kiedy byłem mały, Stroicielu Świata, rozstrój ten Instrument do końca, bo dostanę rozstroju nerwowego!, Wiersze o miłości, Śmierć) do udziału w którym zaprosiliśmy wszystkich Alchemików Małych i Dużych, którzy stali na deskach świdnickiej sceny w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Wszystkie zrealizowane dotąd filmy można obejrzeć na https://alchemiateatralna.pl/o-projekcie/prezentacje/

Teraz zapraszamy na kolejną odsłonę działań alchemicznych nawiązujących do tradycji teatru telewizji. Tym razem będzie to TryptyK. Trzy kobiety i trzy historie. Monologi znanych postaci literackich: Telimeny z Pana Tadeusza A. Mickiewicza, Matki Joanny z opowiadania J. Iwaszkiewicza i Maszy z Mojego życia. Opowieści prowincjonalnej A. Czechowa zinterpretują Angelika Jaśkiewicz, Bożena Kuźma oraz Teresa Wagilewicz.

W sierpniowe poniedziałki (3, 10 i 17 VIII) o godzinie 18.00 ukażą się trzy wyjątkowe opowieści, które będzie można zobaczyć na stronie www.alchemiateatralna.pl, www.sok.com.pl, na fanpage’ach na portalu Facebook oraz kanale YouTube Świdnickiego Ośrodka Kultury.

SERDECZNIE PAŃSTWA ZAPRASZAMY

Projekt Alchemia teatralna dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Komentarze
Udostepnij