Zapowiedzi

Możdżer / Chowaniec & Tancerze – DZIEDZICZENIE w Łodzi

Spektakl DZIEDZICZENIE to spotkanie tańca z wykonywaną na żywo improwizowaną muzyką Leszka Możdżera. Autorką choreografii do spektaklu jest Elżbieta Chowaniec – pedagożka Akademii Muzycznej w Łodzi. Premiera przedstawienia odbędzie się 2 września 2023 roku o godzinie 20.00 w Sali Koncertowej łódzkiej Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety na wydarzenie dostępne na stronie kupbilecik.pl.

DZIEDZICZENIE stanowi próbę uchwycenia dynamiki ruchu wewnątrz systemu rodzinnego. Pragnie odpowiedzieć na pytania: Ile i jakich ruchów potrzeba w drzewie rodzinnym, by stać się naprawdę wolnym od tego, co odziedziczone. Kto z rodziny, kiedy oraz na jakich warunkach może pójść naprzód. I czy jednostkowy ruch naprzód jest tylko indywidualnym ruchem, czy może sumą wszystkiego, co przed nim było.

W DZIEDZICZENIU Możdżer pozostaje w ciągłym dialogu z tancerzami. I chociaż wszyscy poruszają się w obrębie ustalonej struktury opowiadania, pianista podaje tematy i improwizuje w zależności od inspiracji ruchowej, tworząc tym samym żywe spotkanie na styku dwóch subtelnych języków – muzyki i tańca.

Wspólnie z Leszkiem Możdżerem na scenie zaprezentuje się ośmioro tancerzy, którzy wykonają choreografię stworzoną przez Elżbietę Chowaniec. Będą to: Aleksandra Charabin, Kacper Klimczak, Anna Petrenko, Karolina Stępniak, Marta Tarashkevicz, Anna Tymków, Ulyana Zaruba i Wioletta Jocz odpowiedzialna również za kostiumy.

Bilety na wydarzenie dostępne na stronie https://www.kupbilecik.pl/

Więcej informacji o spektaklu: https://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/wrzesien-2023/157400-mozdzer-chowaniec-tancerze-dziedziczenie

Komentarze
Udostepnij