Zapowiedzi

„Mózg” – spektakl z okazji 30-lecia klubu na scenie bydgoskiego Teatru Polskiego

Już 30 marca na małej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy gościć będziemy spektakl „Mózg” w reżyserii Tomasza Gwincińskiego, który powstaje w ramach obchodów 30-lecia bydgoskiego klubu. Tego dnia spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie – o godz. 18.00 i 20.00.

Urodzinowa impreza może stać się miejscem wyjątkowo dziwnych wydarzeń… szczególnie, gdy trzydzieste urodziny obchodzi (ku konsternacji gości!) starszy pan, a na domówce pojawiają się złodzieje. Udając  panów z gazowni, którzy przyszli sprawdzić liczniki, szukają złotego MÓZGU Jana Olbrachta. Skąd pomysł, że inkrustowany przedmiot jest w posiadaniu staruszka? Wszystko przez sen jednego ze złodziejaszków, w którym ukazał się znany dziennikarz i wskazał, gdzie poszukiwany przedmiot się znajduje. Tylko że dziadek złotego MÓZGU nie ma…

Sprawę dodatkowo skomplikuje pojawienie się na urodzinach sąsiadki Pani Basi, która jest posiadaczką znalezionej korony Jagiełły i detektywa Witkowskiego, który od dłuższego czasu jest na tropie złoczyńców.

Nietuzinkowa opowieść o urodzinach dziadka i  złotym MÓZGU Jana Olbrachta, okraszona prezentacją rozmaitych wierszy, piosenek i kupletów, staje się dla autora tekstu pretekstem do rozmowy nad obecną rzeczywistością i historią. Wszystko za sprawą wyjątkowego jubileuszu – 30-lecia istnienia kultowego klubu „Mózg”, który od lat stanowi miejsce spotkań artystów i wymiany poglądów.

reżyseria i tekst: Tomasz Gwinciński
muzyka: Tomasz Gwiniciński i Sławek Janicki
reżyseria i realizacja: światła Robert Łosicki
realizacja dźwięku: Bartłomiej Chmara
występują: Mieczysław Giedrojć, Julian Iwański, Piotr Kaliski, Robert Kibalski, Jerzy Pożarowski, Wojciech Trzciński, Małgorzata Witkowska
grafika: ZbyZiel

Pokazy spektaklu „Mózg” odbędą się na małej scenie TPB 30 marca o godz. 18:00 oraz 20:00.
Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00 a także na godzinę przed spektaklami (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

Komentarze
Udostepnij