Zapowiedzi

Musical „Szwagierki” powraca na scenę białostockiego Teatru Dramatycznego

Szwagierki” powracają na scenę Teatru Dramatycznego. Spektakl muzyczny w reżyserii Michała Znanieckiego będzie można obejrzeć już 8 i 9 czerwca!

Premiera przedstawienia na podstawie sztuki Michela Tremblay’a odbyła się 9 marca 2024 r. Publiczność z zachwytem przyjęła musical Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. „Szwagierki“ to obserwacja mechanizmów międzyludzkich, która jest obnażająca, zabawna i w końcu tragikomiczna. Opowiada o czternastu kobietach zamkniętych w symbolicznej kuchni – klaustrofobicznej przestrzeni codzienności. Tekst Michela Tremblay’a choć z lat 60. cały czas zadziwia swoją aktualnością, pełno w nim ukrytych konfliktów i zaskakujących sytuacji. Spektakl w reżyserii Michała Znanieckiego obfituje w sceny śmiechu i satyry, ale także konfrontacji, refleksji i prawdy.

Praca nad przedstawieniem była dla twórców okazją do stworzenia różnorodnych i wielowymiarowych postaci kobiecych. Na scenie widzowie zobaczą aktorki: Beatę Chyczewską, Renatę Dobosz (gościnnie), Justynę Godlewską-Kruczkowską, Arletę Godziszewską, Paulę Gogol, Katarzynę Mikiewicz, Agnieszkę Możejko-Szekowską, Małgorzatę Putynkowską/Alicję Ewę Złoch (gościnnie), Katarzynę Mikiewicz, Urszulę Szmidt, Kamilę Wróbel-Malec, Monikę Zaborską, a także aktorów: Sławomira Popławskiego i Mateusza Stasiulewicza.

– Zespół wybitnych twórców wraz z aktorami Teatru Dramatycznego stworzył niezwykłe widowisko. Spektakl „Szwagierki” porusza bardzo ważne, wciąż aktualne tematy, z którymi być może każdy z nas boryka się na co dzień. Wnikliwa obserwacja mechanizmów międzyludzkich zostaje tu ukazana w sposób komiczny, a czasem nawet satyryczny. Zachęcam wszystkich do obejrzenia musicalu, który mimo ukazania prawdy o nas, czasem przykrej, zapewni dużą dawkę humoru – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Musical można obejrzeć w Auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Świerkowa 20): 8 i 9 czerwca o godz. 19.30. Bilety na spektakl w cenie: 65 zł – normalny, 55 zł – ulgowy oraz 40 zł – studencki dostępne są w kasie Teatru (ul. Suraska 1) oraz w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.

fot. Bartek Barczyk

Komentarze
Udostepnij