Zapowiedzi

Muzyczne Opowieści Europy – wielki projekt społeczno-kulturalny we Wrocławiu i Świdnicy

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na dwa wielkie wydarzenia muzyczne, które uświetnią 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej! Będzie to pierwszy tego typu koncert międzypokoleniowy o tak dużym rozmachu repertuarowym i wykonawczym.

27 kwietnia 2024 godz. 18:00 

Katedra św. Marii Magdaleny | ul. Szewska 10, Wrocław

28 kwietnia 2024 godz. 18:00

Kościół Pokoju w Świdnicy

Wykonawcy:

WROCŁAWSKI CHÓR SENIORA

Tomasz Maleszewski – dyrygent

Soliści:

Joanna Kolbuszewska

Sybilla Michałek

Liza Wesołowska

Damian Domalewski

Tomasz Maleszewski

Tomasz Nowakowski

Instrumentaliści:

Tomasz Kolbuszewski – skrzypce

Witold Doroba – klarnet

Mateusz Kwapień – akordeon

Przemysław Michalak – perkusja

Ilona Zakowicz, Maciej Michałkowski – konferansjerzy
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP BEZPŁATNY!

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: 

Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski 

Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki 

Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec Martin Kremer 

Konsul Generalny Węgier Tibor Gerencsér 

Konsul Honowory Republiki Litewskiej Tomasz Kosoń 

Konsul Honorowy Republiki Włoskiej Monika Kwiatosz 

Konsul Honorowy Republiki Czeskiej Arkadiusz Ignasiak

Muzyczne Opowieści Europy to podróż po etnicznych, ludowych i narodowych pieśniach z różnych zakątków Europy: Finlandii, Niemiec, Serbii, Słowacji, Węgier, Grecji, Macedonii, Polski, Ukrainy, Czech, Włoch i wielu innych krajów. W repertuarze znajdą się takie utwory, jak m. in. „Ederlezi”, „Hava Nagila”, „Ustibaba”, „Stefan”, „Ajde jano”, „Ketri, Ketri”, „Hosadyna”. Wszystkie utwory zostaną wykonane w oryginalnych wersjach językowych.

Głównym wykonawcą koncertów będzie największy w Polsce Wrocławski Chór Seniora do którego dołączą uznani soliści śpiewacy oraz instrumentaliści. Całością zadyryguje Tomasz Maleszewski.
Wrocławski Chór Seniora został założony w 2016 roku i początkowo działał przy Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu. Od początku 2022 roku funkcjonuje pod auspicjami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. Zespół może już pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Członkowie Wrocławskiego Chóru Seniora to prawdziwi pasjonaci śpiewu. Regularnie koncertują na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska prezentując zróżnicowany repertuar. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu zespołem w kraju liczącym ponad 70 aktywnych członków. Dyrektorem artystycznym chóru jest Tomasz Maleszewski.
Działalność Wrocławskiego Chóru Seniora jest dofinansowana ze środków finansowych Gminy Wrocław w ramach programu „Działania na rzecz wrocławskich seniorów w roku 2024” oraz ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach zadania „Śpiewaj razem z Wrocławskim Chórem Seniora”.

Projekt „Muzyczne Opowieści Europy” współfinansowany jest ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Wrocław. Partnerami wydarzeń są Miasto Świdnica oraz Hotel Qubus.
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA

Komentarze
Udostepnij