Zapowiedzi

Muzyczny początek czerwca w Teatrze Groteska

Koncert piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci spektakli to propozycja Teatru Groteska na zbliżający się długi weekend. „Bajka posklejana archiwisty Jana” w reżyserii Lecha Walickiego swoją premierę będzie miała 31 maja, a 2 czerwca będzie można ją zobaczyć w otoczeniu zieleni Parku Zdrojowego Mateczny.

Na scenie zaprezentowanych zostanie dwadzieścia jeden piosenek z dwunastu spektakli – śpiewanych na żywo przez utalentowanych wokalnie aktorów Teatru Groteska. Piosenki będą przeplatane krótkimi scenkami rodzajowymi oraz narracjami tworzącymi spójną opowieść. „Pchła Szachrajka”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Piękna i Bestia” czy „Ania z Zielonego Wzgórza” – to tylko część tytułów, z których muzyczne przeboje zabrzmią podczas tego wyjątkowego koncertu.

Spektakl ma na celu zaprezentowanie i przybliżenie szerszej publiczności świata bajek teatru Groteska oraz świata teatru w ogóle, co w dobie modnego ostatnio zaspokajania potrzeb artystycznych u dzieci przy pomocy puszczanych na smartfonach – często wątpliwej jakości – utworów z internetu, będzie cenną odmianą, zarówno pod kątem doznaniowym, merytorycznym, emocjonalnym jak i jakościowym – mówi reżyser Lech Walicki.

„Bajka posklejana archiwisty Jana” to spektakl muzyczny będący zwięzłą, mobilną, różnorodną, a zarazem bardzo efektowną kompilacją piosenek przygotowany z myślą o dzieciach od 4. roku życia.

Na piątkową premierę zostały ostatnie bilety! https://tiny.pl/df7rg

Wejściówki na niedzielny koncert w Krakowskiej Pijalni Zdrojowej w specjalnej cenie 30 zł dostępne są pod linkiem https://tiny.pl/dfmj7

Dramaturgia i reżyseria: Lech Walicki

Oprawa scenograficzna: Julia Skrzyńska

Ruch sceniczny, choreografia: Marta Wołowiec

Występują:

Dominika Guzek

Małgorzata Hachlowska

Jagoda Jasnowska

Paweł Mróz

Jarosław Oberbek

Iwona Olszewska-Watemborska

Lech Walicki

Scena dla dzieci młodszych 

premiera: 31 maja 2024

czas trwania: 60 min. bez przerwy

spektakl dla widzów od 4 lat

bilety: www.groteska.pl

Komentarze
Udostepnij