Zapowiedzi

„My i oni” premierowo u Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

W ramach współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. przygotowuje spektakl pt. „My i oni” inspirowany legendarnym albumem zespołu Pink Floyd – „Th Dark Side of the Moon”.

„Marzenia, cele i plany? Realizacja tego wydaje się tylko kwestią czasu? Tyk… tyk… tyk… Rok. Tyk… Minął. Koniec tej ballady”

Fragment spektaklu

„My i oni” to spektakl, który ukazuje historię dwóch zakochanych w sobie ludzi. Ich miłość kwitnie w prostocie codziennego życia. Jednak w podobnym czasie oboje awansują, a dotychczasowa wspólna droga zaczyna rozchodzić się w odmiennych kierunkach. Stopniowo oddalają się od siebie, a ich relacja romantyczna przekształca się w partnerską współpracę biznesową. W spektaklu wykorzystywana jest magia muzyki Pink Floyd. Piękne instrumentalne wersje utworów z koncepcyjnego albumu „Th Dark Side of the Moon” wykorzystane niemal w pełnej okazałości podbijają emocjonalną narrację spektaklu. Ta surrealistyczna mieszanka muzyki i teatru stanowi tło dla poruszania głównych tematów: pieniędzy, chciwości, szaleństwa oraz władzy. Poprzez dynamiczną interakcję z muzyką spektakl ukazuje transformację bohaterów, którzy zostają pochłonięci przez pogoń za sukcesem i wpływowymi stanowiskami. Stopniowo tracą swoją ludzką stronę, coraz bardziej oddalając się od swoich pierwotnych marzeń i wartości. „My i oni” opowiada o konsekwencjach związanych z poświęceniem miłości i autentycznego szczęścia na rzecz kariery i materializmu. Zmusza nas do zastanowienia się nad tym, czy rzeczywista wartość tkwi w posiadaniu władzy i bogactwa, czy może w szczerych relacjach.

Scenariusz i reżyseria: Mikołaj Kwiatkowski
Kierownictwo muzyczne: Mateusz Kwiatkowski
Ruch sceniczny: Bartosz Bandura
Scenografia i kostiumy: Joanna Sapkowska

Występują: Magdalena Kasperowicz i Mikołaj Kwiatkowski

Zespół muzyczny w składzie:

Mateusz Kwiatkowski – gitara basowa / kierownictwo muzyczne
Michał Huryn – gitara elektryczna
Karol Wiśniewski – instrumenty perkusyjne
Przemysław Kojtych – Kłysz – instrumenty klawiszowe

Premiera 14 kwietnia 2024 r.

Działanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach projektu „Lubuskie na rzecz rodzin”, Program Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Działanie 6.14 Aktywizacja społeczna, mieszkalnictwo i wsparcie rodziny.

Komentarze
Udostepnij