Zapowiedzi

MY WAY z warszawskiej Polonii w lubelskim Teatrze Starym

„MY WAY” / TEATR POLONIA W WARSZAWIE
03.06 / PONIEDZIAŁEK / 19:00
04.06 / WTOREK / 19:00

„My way” – urodzinowa premiera aktorki to też monodram czy dokładniej: stand up, wypełniony tym razem opowieścią o jej własnym życiu. Krystyna Janda sama tutaj staje się rolą na scenie swojego teatru – rolą może najlepszą, jaką przyszło jej wykonać. Bo Janda nie jest tylko aktorką. Trzeba by raczej mówić o fenomenie Krystyny Jandy, który wyraża się przez aktorstwo, ale działa też samą jej obecnością.
Agnieszka w „Człowieku z marmuru” Andrzeja Wajdy – pierwsza, wielka filmowa rola Jandy – była dziewczyną w dżinsach, w nieustannym biegu. Pani Krystyna w swoim urodzinowym monologu stoi w eleganckiej sukni na scenie blisko dwie godziny. Wspomina dom rodzinny, drogę do aktorstwa, sukcesy i porażki, najbliższe osoby, artystów, z którymi się spotkała, wreszcie mówi o dziele jej życia – Teatrze Polonia. W tych opowieściach jest wiele prawdziwych emocji, humoru i wzruszeń, które udzielają się publiczności i sprawiają, że aktorka staje się bliską wszystkim osobą. Monolog ma pięknie zaaranżowany finał, choć chciałoby się, aby nie wieńczył jeszcze tego niezwykłego spotkania z Krystyną Jandą.

Wojciech Majcherek, kurator Teatru Starego w latach 2012-2023

„My Way” to wieczór przygotowany przez Krystynę Jandę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och-Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego.

Tekst, koncepcja, reżyseria i wykonanie: Krystyna Janda
Reżyseria światła: Rafał Piotrowski, Waldemar Zatorski
Kostium: Tomasz Ossoliński
Asystentka ds. scenografii i kostiumu: Małgorzata Domańska
Konsultacja muzyczna: Janusz Bogacki
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy: Rafał Rossa
Wykonanie utworu „MY WAY” na trąbce: Jerzy Małek/Ignacy Wendt


Obsada: Krystyna Janda

czas trwania: 110 min.

fot. materiały promocyjne

Komentarze
Udostepnij