Zapowiedzi

Mykulia – premiera w Komunie/Warszawa

Mykulia, reż. Antonina Nowacka
8-9.09.2021, godz. 19.00
koncert / słuchowisko / instalacja audiowizualna

„…to ten wilgotny sen o Mykuliach w mięciutkich bebeszach górskich…” – Dadiguwalus Vinciguerra

Jest rok 2499. W wyniku eksploatacji zasobów ziemskich oraz fuzji gazów z elektroniusami wyłoniła się gigantyczna chmura wyjątkowo natarczywych elektrociosów, zasłaniając słońce i swoją nieznośną intensywnością zmuszając istoty ludzkie do ucieczki w głąb górskich bebechów, do jaskiń. Ze względu na ograniczony dostęp do światła, które stało się towarem luksusowym, istoty ludzkie z czasem przekształciły swoją formę w bardziej syntetyczną, upodabniając się do organicznych form stalaktytowych oraz stalagmitowych. Wysubtelnione zmysły z na wpół zsyntetyzowanym intelektem wygenerowały nowy system komunikacji oparty na języku zuniwersalizowanym. Komunikaty tworzone i wysyłane są z wykorzystaniem wyselekcjonowanych częstotliwości, jedynych niewykrywalnych przez natarczywe elektrociosy.

Koncepcja / reżyseria / muzyka: Antonina Nowacka
Występują: Antonina Nowacka, Bożena Wydrowska
Scenografia / kostiumy: Julita Goździk
Choreografia: Bożena Wydrowska
Voice Leaf: Paweł Romańczuk
Zapach: Kaja Domińska
Eksperci dźwiękowi: Paweł Kulczyński, Wojtek Kurek
Eksperci światła: Aleksandr Prowaliński, Jacqueline Sobiszewski

Antonina Nowacka
absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendystka Ministerstwa Kultury Indonezji w zakresie muzykologii. Studentka hindustańskiej muzyki klasycznej pod okiem wokalisty Shashwati Mandal. Współtwórczyni multidyscyplinarnego zespołu WIDT oraz duetu muzycznego Mentos Gulgendo.

Interesuje się alternatywnymi formami użycia głosu, rozszerzonymi technikami wokalnymi, kulturą ludową i wschodnią, a przede wszystkim ich wpływem na praktyki wokalne, oraz głębokimi formami przetwarzania i syntezy dźwięku.

Komentarze
Udostepnij