Zapowiedzi

Nadchodzące wydarzenia w Teatrze Gdynia Główna

16 marca godz. 19:00 „Kardiosystem” wg „Joanna M. Brzeg” Rafała Matusza i „Kraboszek” Barbary Piórkowskiej, reż.  Ewa Ignaczak. Obsada: Hanna Miśkiewicz oraz Małgorzata Polakowska. Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia. Bilety: 50/55 zł.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/753436756747188/

22 marca godz. 19:00 Ósmy. Trzeci w reż. Kuby Zubrzyckiego. Obsada: Magdalena Bednarek, Edyta Janusz-Ehrlich, Małgorzata Polakowska, Magdalena Smuk, Piotr Srebrowski. w Dzień Kobiet 2015 roku czternastoletnia gdańszczanka, popełniła samobójstwo. Okazało się, że dzień przed śmiercią spotkała się z prawie trzykrotnie starszym od siebie mężczyzną. Po apelu w mediach społecznościowych, do jej matki zaczęły zgłaszać się inne kobiety, które w przeszłości również zostały skrzywdzone przez tego samego człowieka. Ósmy Trzeci to historia walki z ludźmi, którzy do pewnego momentu czuli się omnipotentni. To historia o odwadze kobiet, które dały początek potężnym zmianom w trójmieście. Bilety: 50/55 zł.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/407839438566729/

23 marca godz. 19:00: „Wieczna Komedia” inspirowana komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit, reż. Grzegorz Kujawiński.  Współczesna Polska staje się tłem dla historii, która wydaje się jakby „wyjęta spod pióra” starożytnego greckiego prześmiewcy. Bohaterki spektaklu, inspirowane postaciami Arystofanesa, to kobiety, które postanawiają połączyć siły, podjąć walkę o swoje prawa i poprawę statusu społecznego poruszając problem stereotypu płci. Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu. Bilety 50/55 zł 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/356287294054006/

24 marca o godz. 12:00 STACJA BAJEK: „Rybak i Geniusz” wg „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku. Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Bilety: 40 zł.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

fot. Grzegorz Kujawiński

Komentarze
Udostepnij