Zapowiedzi

Nadchodzące wydarzenia w Teatrze Gdynia Główna

25 maja godz. 19:00 OFELIAkontraHAMLET na podstawie “Studium o Hamlecie” i “Śmierci Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego, scenariusz i reżyseria:Rafał Matusz, obsada: Krzysztofa Gomółka-Pawlicka, Jacek Panek. Spektakl, który pokazuje, że walka płci i walka o równouprawnienie zawsze będą rządzić naszym światem. Ten konflikt jest nierozstrzygalny, ale paradoksalnie nadaje sens istnieniu człowieka, utrzymuje go w działaniu i napięciu. Nieważne, kto wygra, za chwilę i tak role się odmienią. Wszystko jest tym samym – na scenie mamy więc czasem Ofelię i Hamleta, czasem dwóch Hamletów, niekiedy dwie Ofelie. Pojedynek trwa, zmienia tylko formę.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1125068292100460/

26 maja godz. 12:00 STACJA BAJEK „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński. Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1504842520385950/

DZIEŃ DZIECKA w TGG: 1 czerwca o godz. 17:00 „Rybak i Geniusz”, 2 czerwca o godz. 12:00 „Tajemnica Króla Wysp Hebanowych” wg „Klechd sezamowych” Bolesława Leśmiana. Magiczna przygoda dla małych i dużych!  Zanurz się w wodach czarno – złotego jeziora i odkryj jego tajemnice podczas dwóch wyjątkowych spektakli składających się na opowieść o Królu, Czarownicy, dzielnym Rybaku, Wróbelku, Sułtanie i Geniuszu. Nasza podróż nie kończy się z chwilą braw, Dzień dziecka trwa dalej, wciągając nas coraz głębiej w niesamowity świat niezwykłych historii i nietuzinkowych bohaterów. Po każdym spektaklu dla naszych najmłodszych widzów otwieramy drzwi do krainy kreatywności! Razem z animatorami teatralnymi najmłodsi widzowie i ich opiekunowie wyruszą w podróż pełną gier, zabaw i ekscytujących ćwiczeń, które rozbudzą ich wyobraźnię. Spędźcie z nami ten magiczny czas.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1799663800530675/

fot. Grzegorz Kujawiński

Komentarze
Udostepnij