Zapowiedzi

Nagrody XVI Tyskiego Festiwalu Monodramu MoTyF

W niedzielę zakończył się XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Jury w składzie: przewodniczący jury – Waldemar Raźniak oraz Małgorzata Langier, Dorota Landowska i Adam Sajnuk postanowiło przyznać następujące nagrody.

Grand Prix w wysokości 10.000 zł brutto dla Pani Julity Koper za monodram pt. „Masara”  na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha, w reż. Kuby Mielewczyka za połączenie wszystkich aspektów inscenizacyjnych na profesjonalnym poziomie, nowoczesną formę, siłę wyrazu aktorskiego  i trafny wybór materiału literackiego.

Nagroda aktorska w wysokości 5.000 brutto dla Julii Fidelus za monodram „20 DEN”na podstawie książki Miry Marcinów pt. ”Bezmatek” pod opieką artystyczną Natalii Sakowicz za precyzyjną adaptację, sprawną i pomysłową animację lalką, autentyczność i bezpretensjonalność gry aktorskiej.

oraz dwa wyróżnienia po 2.500 zł brutto dla:

Miszy Czornego za monodram „Colargol. To nie bajka” w reż. Moniki Szydłowieckiej za szczerą, osobistą wypowiedź i za odwagę łączenia różnych gatunków sztuk.

Magdaleny Bochan-Jachimek za monodram „Takie tam” na podstawie tekstu Szymona Jachimka, w reż. Agnieszki Płoszajskiej za interaktywność, sprawność dramaturgiczną, ostrość obserwacji środowiskowych.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu przyznano również nagrodę dyrektora festiwalu, Pawła Drzewieckiego „za udaną próbę opowiedzenia o sytuacji twórcy w kraju nad Wisłą A.D. 2020 + przy użyciu bogatej palety środków scenicznych, a także za wytrwałość i determinację w poszukiwaniu własnej formy komunikowania się z widzem, ukazane w monodramie »Takie tam« dla Magdaleny Bochan – Jachimek”.

Jury pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za wysoki poziom wykonawczy prezentowanych monodramów konkursowych a dyrektorowi Festiwalu, Pawłowi Drzewieckiemu za wyjątkową  atmosferę i doskonałą organizację.

Komentarze
Udostepnij