Zapowiedzi

Najbliższe tygodnie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

W najbliższych tygodniach Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza na wyjątkowe wydarzenia.

Już w niedzielę 8 października, godz. 17:00 na Scenie MOS odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MYŚLNIK. Sezon 3. Spotkanie 1. „Na granicy”.Najnowszy film „Zielona Granica” Agnieszki Holland, temat, który podejmuje, hejt i brutalne, polityczne ataki, którym jest poddany, budzą najwyższy niepokój i stawiają przed nami bardzo trudne pytania. Dlaczego tragiczny los migrantów, docierających na polsko-białoruską  granicę, jest obojętny dla tak dużej części Polaków? Dlaczego tak wielu z nas ulega w tej kwestii manipulacji i ideologicznemu wzmożeniu? Jakie kody kulturowe, uprzedzenia, ale też pragnienia i aspiracje Polaków o tym decydują? Czy sztuka (film, teatr, reportaż, etc.) mają szansę obudzić polskie sumienia i otworzyć głowy, czy jest to tylko „głos na puszczy”?

Gościnią Piotra Augustyniaka będzie Agnieszka Holland (rozmowa on-line, na żywo). Tak jak zwykle, rozmowy gości na scenie muzycznie komentować będzie przez improwizację Marek Pospieszalski.

Natomiast 13 października o godz. 19:00 zapraszamy na Scenę MOS na jubileuszowe Przywrócone arcydzieła. Z okazji dziesięciolecia widzowie będą mogli zobaczyć film „Człowiek z marmuru” Andrzeja Wajdy.  Gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą: Krystyna Janda, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Allan Starski, Wiesława Starska.

„Rozpoczęliśmy dziesięć lat temu od rozmowy z Janem Fryczem i Andrzejem Barańskim („Horror w wesołych bagniskach”), poszło dalej. (…) Od wielu lat te rozmowy są rejestrowane, wierzę że kiedyś staną się bezcennym zapisem historii prywatnej polskiego kina.” – mówi Łukasz Maciejewski.

Bilety oraz więcej informacji na: www.teatrwkrakowie.pl 

fot. Bartek Barczyk

Komentarze
Udostepnij