Zapowiedzi

Najlepszy Spektakl, Najlepsza Aktorka – Złote Maski dla łódzkiego Powszechnego!

Złote Maski za sezon 2018/2019 rozdane! Łódzcy recenzenci teatralni tradycyjnie podsumowali sezon artystyczny wręczeniem nagród za najlepsze wydarzenia i dokonania. Teatr Powszechny w Łodzi otrzymał dwie Złote Maski – za Najlepszy Spektakl został uznany spektakl „Wracaj” w reżyserii Anny Augustynowicz (nasza koprodukcja z Teatrem Współczesnym w Szczecinie), tytuł Najlepszej Aktorki zdobyła Anna Januszewska za rolę Bobby’ego Kleksa w spektaklu „Wracaj”. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim Laureatom!

„Bardzo Państwu dziękuję, dziękuję Kapitule, to wielkie wyróżnienie. Kiedy budowaliśmy Małą Scenę, mówiłam, że musimy pokusić się o nową wartość i jeszcze większe ryzyko artystyczne. Na Festiwalu pojawiły się nasze koprodukcje z innymi teatrami, pierwszą z nich była „Podróż zimowa” w reżyserii Mai Kleczewskiej, koprodukcja z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Od dawna moim marzeniem było spotkanie się z Anną Augustynowicz i jej teatrem” – mówiła dyrektor Ewa Pilawska, odbierając nagrody. „Koprodukcje dają bardzo ważną wartość, jest w nich niezwykła energia. Od prapremiery zagraliśmy „Wracaj” około 30 razy na dwóch scenach w Łodzi i Szczecinie. Dziękuję i gratuluję Zespołom obu Teatrów. Szczególne podziękowania dla Przemysława Pilarskiego za tekst – dał nam lekcję, którą staramy się odrabiać”.

Odbierając Złotą Maskę dla Najlepszej Aktorki Ewa Pilawska podkreśliła: „Wczoraj mieliśmy przyjemność inaugurować sezon teatralny w Teatrze Starym w Lublinie – właśnie spektaklem „Wracaj”. Dziękuję w imieniu Pani Anny Januszewskiej. Rozmawiając o obsadzie spektaklu z Panią Anią Augustynowicz, reżyserką i dyrektorem Teatru Współczesnego, miałam marzenie – jedną prośbę, żeby na scenie ze strony Szczecina pojawiła się jedna aktorka: Anna Januszewska. Jestem bardzo szczęśliwa, że to się udało”.

Zapraszamy na spektakl „Wracaj” – gramy w październiku, listopadzie i grudniu. 4 października na Małej Scenie nastąpi uroczyste wręczenie Złotej Maski Annie Januszewskiej. Do zobaczenia!

Fot; Kasia Chmura-Cegiełkowska

Komentarze
Udostepnij