Zapowiedzi

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” z udziałem aktorów bydgoskiego Teatru Polskiego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. To kolejna XII odsłona Narodowego Czytania, corocznej inicjatywy łączącej wszystkich miłośników słowa pisanego w duchu wspólnego odczytywania wyjątkowych dzieł literatury.

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia, zaproszeni aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy w obsadzie: Zhenia Doliak, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Mirosław Guzowski przekażą nam wspaniałą interpretację tego dzieła literackiego, łącząc piękno słowa pisanego z magią teatru. Każdy z Was ma szansę doświadczyć historii “Nad Niemnem” w wyjątkowy sposób, dzięki wirtuozom sceny.

Zhenię Doliak, widzowie mieli okazję zobaczyć w takich spektaklach jak „Ameryka” w reż. Julii Holewińskiej czy „Stella Walsh. Najszybsza osoba świata” w reż. Jana Jelińskiego. Dagmara Mrowiec-Matuszak, znana jest publiczności ze spektakli „Balladyna. Wojna wewnętrzna” reż. Justyny Łagowskiej oraz „Komediantka” w reż. Anity Sokołowskiej , a Mirosław Guzowski z produkcji takich jak „Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” w reż. Anny Smolar , czy „Motyle” w reż. Emilii Piech.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu wszystkich miłośników literatury, czytelników, miłośników teatru polskiego, uczniów bydgoskich szkół oraz mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głośnym czytaniu arcydzieła “Nad Niemnem”. To niesamowita okazja, by razem przenieść się w świat pełen emocji i uniwersalnych wartości. Dołączcie do naszego czytelniczego święta, gdzie literatura i teatr łączą się w jedno, tworząc magiczne doznania i niezapomniane emocje.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w partnerstwie z Teatrem Polskim Bydgoszcz. To niezwykła szansa, byśmy razem mogli odkrywać piękno słowa w jednym z arcydzieł polskiej literatury – “Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Data:  9 września 2023 roku
Godzina: 11:00
Miejsce: Dziedziniec Biblioteki Głównej / Fabula, Stary Rynek 22, Bydgoszcz

Komentarze
Udostepnij