Zapowiedzi

Narodowe Czytanie w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Pozorna moralność, zakłamanie, dwulicowość i życie na pokaz. W potocznym języku taką postawę określa się dulszczyzną – od tragifarsy Gabrieli Zapolskiej. I to właśnie „Moralność pani Dulskiej” będzie można usłyszeć w całej Polsce 4 września podczas 10. edycji Narodowego Czytania. 

Jak co roku bierzemy udział w akcji i zapraszamy do Teatru Powszechnego w Łodzi. Fragmenty utworu przeczytają nasi aktorzy – Barbara Szcześniak i Jan Wojciech Poradowski. Zaczynamy 4 września 2021 o 11:00.

Barbara Szcześniak wystąpiła na naszej scenie w 1997 roku w głównej roli w premierze „Moralności Pani Dulskiej’ w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Za rolę Anieli Dulskiej otrzymała wiele nagród i wyróżnień – między innymi Złotą Maskę (w 1998 roku) oraz Nagrodę w Plebiscycie Publiczności dla Najprzyjemniejszej Aktorki na IV Festiwalu Sztuk Przyjemnych.

Serdecznie zapraszamy! Dla Widzów przygotowaliśmy kawę, herbatę i słodki poczęstunek.

motyw graficzny z plakatu spektaklu „Moralności pani Dulskiej” w reżyserii Agnieszki Glińskiej, którego premiera odbyła się w Teatrze Powszechnym w Łodzi w 1997 roku

Komentarze
Udostepnij