Zapowiedzi

NATIONAL THEATRE LIVE: „Fleabag” (reż. Vicky Jones) – pokazy w krakowskim Kinie Pod Baranami

NATIONAL THEATRE LIVE:

FLEABAG (reż. Vicky Jones)

pokazy w Kinie Pod Baranami

Drapieżny i błyskotliwy portret pewnej szczególnej kobiety, wobec której trudno pozostać obojętnym. Głośny monodram Phoebe Waller-Bridge Fleabag to spektakl prezentowany w ramach cyklu National Theatre Live, który można zobaczyć w czerwcu w Kinie Pod Baranami.

Fleabag to przezabawny, wielokrotnie nagradzany monodram, który stał się inspiracją do stworzenia głośnego serialu BBC pod tym samym tytułem. Jego autorką – a zarazem gwiazdą – jest Phoebe Waller-Bridge. Ta angielska scenarzystka i aktorka zasłynęła jako twórczyni takich seriali jak Obsesja Eve czy Crashing, a wkrótce pojawi się na ekranie w filmie Indiana Jones i artefakt przeznaczenia (polska premiera: 30 czerwca). 

Spektakl Fleabag to opowieść o osobliwym życiu tytułowej bohaterki – ekscentrycznej, zapatrzonej w siebie, skłóconej z rodziną i przyjaciółmi. W swojej sztuce Phoebe Waller-Bridge kreślidrapieżny, błyskotliwy i wyrazisty portret współczesnej kobiety, wobec której trudno pozostać obojętnym. 

Sztukę zarejestrowano na żywo na londyńskim West Endzie w 2019 roku. 

BILETY: 

35 zł (normalny)

25 zł (ulgowy)

Informacje o pokazach i dostępnych biletach: https://tinyurl.com/FleabagKPB

O SPEKTAKLU: 

FLEABAG | FLEABAG

reż. Vicky Jones, Wielka Brytania 2019, 67’

Monodram Fleabag to nie tylko obsypany nagrodami spektakl, który stał się inspiracją dla kultowego serialu BBC, ale też prawdziwa, sceniczna jazda bez trzymanki! Phoebe Waller-Bridge z uwagą przygląda się głównej bohaterce i jej z pozoru zwykłej codzienności, bezlitośnie, celnie i przezabawnie puentując absurdy życia współczesnej młodej kobiety.

Fleabag ma obsesję na punkcie seksu, jest emocjonalnie niestabilna i skupiona na sobie, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Gdy jej rodzina i przyjaciele zaczynają się od niej odwracać, a prowadzona przez nią (z niezastąpionym wsparciem świnki morskiej) kawiarnia ledwo utrzymuje się na powierzchni, kobieta odkrywa, że nie ma już nic do stracenia. 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

www.e-kinopodbaranami.pl

Komentarze
Udostepnij