Zapowiedzi

NATIONAL THEATRE LIVE: „Vanya” (reż. Sam Yates) – pokaz specjalny spektaklu w krakowskim Kinie Pod Baranami

NATIONAL THEATRE LIVE: VANYA (reż. Sam Yates) 

pokaz specjalny spektaklu

wtorek, 7 maja 2024, godz. 18.00

Kino Pod Baranami

We wtorek 7 maja, Kino Pod Baranami zaprasza na pokaz w ramach cyklu National Theatre Live. Na ekranie spektakl Vanya autorstwa brytyjskiego dramatopisarza Simona Stephensa. Oparte na ponadczasowym utworze Czechowa przedstawienie wystawione było na londyńskim West Endzie i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W roli głównej: Andrew Scott (Dobrzy nieznajomi). 

Vanya to śmiała reinterpretacja klasycznej sztuki Antona Czechowa Wujaszek Wania. Uznany brytyjski aktor Andrew Scott wciela się w galerię niezwykłych bohaterów by ukazać złożoność ludzkiej natury – jej komizm i tragizm. Tworzy silną, intymną więź z publicznością, wciągając ją do niezwykłego świata wyobraźni słynnego dramaturga.

Autorem sztuki Vanya jest angielski dramaturg Simon Stephens. Spektakl wyreżyserował Sam Yates, którego debiutancki film Magpie z Daisy Ridley czeka obecnie na swoją międzynarodową premierę. 

Wystawiany na West Endzie spektakl Vanya to prawdziwy popis aktorskiej wirtuozerii Andrew Scotta, który po mistrzowsku żongluje rolami, wchodząc na scenę jako jedna postać i wchodząc jako całkowicie inna. Aktoramożna od jakiegoś czasu oglądać w kinach we wzruszającym melodramacie Dobrzy nieznajomi. Za rolę w tym filmie Scott otrzymał nominację do Złotego Globu i Nagrody BAFTA.

Andrew Scott: Rozdzierający serce, zabawny, seksowny, druzgocący – geniusz i znajomość ludzkiej natury Czechowa po prostu mnie powala. To prawdziwy zaszczyt i wyjątkowe wyzwanie, że mogę tchnąć w tą niesamowitą sztukę nowe życie na West Endzie. 

Sam Yates, reżyser:Sztuka Czechowa jest pełna afirmacji życia i rozdzierająca serce, a ludzkie zachowania są w niej analizowane niemal jak pod mikroskopem. Vanya przenosi to studium na nowy poziom, wykorzystując siłę wyjątkowego połączenia między aktorem a publicznością, które jest możliwe tylko w teatrze.

BILETY: 

35 zł (normalny)

28 zł (ulgowy)

25 zł (klubowy)

O SPEKTAKLU: 

VANYA | VANYA

reż. Sam Yates, Wielka Brytania 2024, 121’

Andrew Scott (Fleabag, Czarne lustro, Dobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa (Ciekawy przypadek psa nocną porą). Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji. Wyprzedany spektakl nagrano na żywo na londyńskim West Endzie.

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27
31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

www.e-kinopodbaranami.pl

Komentarze
Udostepnij