Zapowiedzi

Nie możesz pojąć, dlaczego aresztowano Nawalnego? “Krwawe pozdrowienia z Rosji” tłumaczą, jak działa Putin

Heidi Blake
Krwawe pozdrowienia z Rosji

Ci, którzy zobaczyli, jak Aleksiej Nawalny wsiada do samolotu i wylatuje do Moskwy, pomyśleli, że oszalał.
Po lekturze książki “Krwawe pozdrowienia z Rosji” Heidi Blake można jednak stwierdzić, że w tym szaleństwie jest metoda.

“Krwawe pozdrowienia z Rosji” już w sprzedaży!

Dlaczego Nawalny wrócił do Rosji? Powody są dwa. Sam utrzymuje, że nigdy z Rosji nie uciekł, a jedynie wyjechał do Niemiec na terapię po próbie otrucia. Wie także, że zostając uchodźcą musiałby całe życie się ukrywać. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie daje książka Heidi Blake “Krwawe pozdrowienia z Rosji”.
Ewentualne polityczne zabójstwo Nawalnego nie byłoby pierwszym na zlecenie Putina. A do ilu ten się przyznał?
Niektóre ofiary lądowały w worku. Innym w restauracji dosypywano truciznę do posiłku. Albo ginęli od ciosów tępym narzędziem w głowę. Ale to przecież były tylko „nieszczęśliwe wypadki”.
“Krwawe pozdrowienia z Rosji” to nieopowiedziana dotąd, przerażająca historia o tym, jak Kreml – w bezwzględnej pogoni Putina za globalną dominacją – udoskonalał sztukę zabijania swoich wrogów poza granicami Rosji, na co rządy zachodnich państw mogły patrzeć tylko z przerażeniem i bezradnością.
Międzynarodowe śledztwo dziennikarskie oparte na ogromnym zbiorze niepublikowanych dokumentów, setkach odrzuconych policyjnych dowodów i rozmowach z tymi, których nikt wcześniej nie śmiał poprosić o wywiad, odkrywa jedną z najważniejszych – i najbardziej wstrząsających – geopolitycznych tajemnic naszych czasów.Mrożący krew w żyłach portret współczesnej Rosji – kraju pieniędzy, zdrad i morderstw – napisany z tempem i siłą thrillera.

„Wykazując dogłębne zrozumienie sztuki szpiegostwa, Blake opisuje bezwzględne ataki Kremla na swoich wrogów zarówno w Rosji, jak i w Wielkiej Brytanii, zmierzając przy tym śladami zostawionymi przez zamachowców”.
Daniel Hoffman, były szef stacji CIA

„Krwawe pozdrowienia z Rosji rozplątują sieć przemocy Władimira Putina i dodają istotne szczegóły do naszej wiedzy o tym, jak daleko jest w stanie posunąć się rosyjski rząd, by uciszyć swoich krytyków”.
Ben Rhodes, były doradca Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego

„Wciągające opisy intryg i przemocy pełne są szczegółów na temat groteskowego stylu życia uberbogatych”.

Heidi Blake jest szefową działu międzynarodowych śledztw dziennikarskich w BuzzFeed News, gdzie kieruje wielokrotnie nagradzanym zespołem reporterów pracujących po obu stronach Atlantyku. Otrzymała ponad dwadzieścia międzynarodowych nagród dziennikarskich; w 2018 roku raport z przeprowadzonego przez jej zespół śledztwa dotyczącego zabójstw rosyjskich dysydentów w krajach Zachodu był nominowany do Nagrody Pulitzera.
Wcześniej Blake pracowała jako zastępczyni szefa działu w „The Sunday Times”, gdzie zajmowała się korupcją w FIFA; jej ustalenia przyczyniły się do rezygnacji Josepha „Seppa” Blattera ze stanowiska prezesa FIFA. Jest współautorką książki The Ugly Game: The Corruption of FIFA and the Qatari Plot to Buy the World Cup
„New York Times Book Review”

Komentarze
Udostepnij