Zapowiedzi

„Niedźwiedzi bóg” premierowo w poznańskim Teatrze Animacji

Już 13 listopada  o godz. 19.00 w Teatrze Animacji odbędzie się premiera spektaklu „Niedźwiedzi bóg” inspirowanego pierwszą częścią opowiadania „Niedźwiedzi bóg” Kawakami Hiromi w reżyserii Marka Idzikowskiego.

Bohater i Niedźwiedź udają się na spacer. Trudno im wyruszyć. Trudno też iść- szczególnie gdy jest się z natury uprzejmym. Trudno zadawać pytania, gdy jest to tylko spacer, a nie piesza wędrówka. Może, by nie było “trudno” lepiej to nazwać pieszą wędrówką niż spacerem… W rytmie kroków można usłyszeć wołanie o pomoc i skowyt tłumionych tęsknot. Na szczęście spacery (czy piesze wędrówki) z Niedźwiedziem nigdy nie są przecież zupełnie poważne. Będzie też czas na zabawę.

Relacja Bohatera i narratora opowiadania z Niedźwiedziem zainspirowała twórców do rozmowy o stracie, osamotnieniu, zamknięciu, ale też ogromnej sile i roli miłości.

Za punkt startowy pracy nad przedstawieniem, twórcy obrali również książkę Ganbare! Warsztaty Umierania Katarzyny Boni.

Kolejny spektakl 14 listopada o godzinie 19.00. Przedstawienie przeznaczone jest dla Widzów od 16 lat. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, Karta Dużej Rodziny 30 zł

Konsultacje dramaturgiczne: Martyna Lechman
Scenografia/ kostiumy: Julita Goździk
Muzyka: Gerard Lebik
Tłumaczenie: Beata Kubiak HO-CHI

Na scenie zobaczymy Barbarę Krasińską (gościnnie) i Mateusza Bartę.

Spektakl powstał przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach stypendium z programu „Młoda Polska” przyznanego Mateuszowi Barcie.

Komentarze
Udostepnij