Zapowiedzi

“Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w łódzkim Teatrze Pinokio

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

na podstawie bestsellerowego tekstu Justyny Bednarek

Adaptacja i reżyseria: Daniel Arbaczewski

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Piotr Osak

Choreografia: Marlena Bełdzikowska i Witold Jurewicz

Obsada: Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Natalia Wieciech, Łukasz Batko, Piotr Osak

Pokaz przedpremierowy: 30.05.2021

Premiera: 10.07.2021*

*w ramach X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela NATURATYKA

Spektakl powstał z myślą o widzu w wieku  5 – 105 lat

Spektakl Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek przeniesie widzów Teatru Pinokio w Łodzi  nie w jeden, ale w dziesięć światów – stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile nieskrępowanej wyobraźni. Scenariusz rozpisany „na pięciu aktorów, dziesięć rąk, dziesięć nóg” to odrobina kryminału, bajka z morałem i taka ze szczęśliwym zakończeniem. Wskakując ze skarpetkami w dziurę znajdującą się pod pralką, wybierzemy się w tajemniczą i zaskakującą podróż, a po drodze odkryjemy odpowiedź na pytanie, nad którym cały świat głowi się od zawsze…

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki. Że znikają – to fakt,  skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Ekipa Pinokia zdaje się znać odpowiedź na pytanie od wieków dręczące nie tylko dzieci, ale także skarpetkolubnych dorosłych. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Spektakl Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to propozycja repertuarowa dla dzieci w wieku 5+ oraz ich najbliższych. Książka Justyny Bednarek, od kilku lat będąca pozycją obowiązkową na liście lektur dla pierwszych klas szkół podstawowych, została nagrodzona Nagrodą Literacką Warszawy, zdobyła nominację literacką do Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY! oraz tytuł najlepszej książki dla dzieci w konkursie Przecinek i Kropka.

proj. Dariusz Panas / mat. teatru

Komentarze
Udostepnij